Fostul preşedinte Ion Iliescu a transmis, joi, un mesaj de îmbărbătare românilor, cu ocazia Zilei naţionale, el arătând că România trece încă prin momente care nu sunt simple, confruntându-se, alături de Europa şi de lumea întreagă, cu probleme care nu se vor simplifica.

Întrebat ce mesaj are pentru români de ziua lor, Iliescu a răspuns: "Un mesaj de îmbărbătare în primul rând, că trecem încă prin momente nu simple. Şi ţara, şi Europa, lumea în general se confruntă cu multe probleme şi lucrurile nu se vor simplifica pe măsură ce mergem".



Integral pe Mediafax



Comentarii

batrinu Bai nene, la toti le mai moare cate cineva, numai noua nu......

30 noiembrie 2012 20:14

DORIN Singura si mare VINA a dlui. Iliescu, este ca l-a produs pe SCELERATUL de Basescu ! Acest neom de Basescu, a nenorocit Tara, in 9 ani, cum n-au facut-o Bolsevicii, Comunistii si guvernele post-decembriste 1989. Pana la guvernarea PDL ista, si urcarea pe Cotroceni, a JAVREI ORDINARE, noi, romanii, speram inca, intr-o viata prospera si demna. De ce nu l-ai sugrumat, dle. Iliescu, pe acest Bsescu, ucigas de varstnici si copii ?!

30 noiembrie 2012 12:19

neutr onu LA MULTI ANI!De ziua SFANTULUI ANDREI,crestinatorul romanilor,multa sanatate si ganduri bune!!!despre cucuveloiu,hai sa schimbam discutia,NU va mai amarati cu aceasta cioara comunist-kgb-ista!!!!

30 noiembrie 2012 8:36

SILVIU BRUCAN ILIESCU ZIS ILIEVICI 100/100 KGB A DISTRUR O TARA ATIT DE FRUMOSA SI CU ECONOMIA BINE PUSA LA PCT. EL PUNE PE COMUNISTI SI EL FACE RICA IN SALA PALATULUI E INPOTRIVA STAULUI ROMAN DUPA CUM IL VAD ARE MUTRA DE RUSOFON........ EL TRE SA FIE EXILAT DE URGENTA ALFEL DISTRUGE DIN ROMANIA SI CE A MAI RAMAS ......... ACUM SAU NICI O DATA......

30 noiembrie 2012 8:30

PETRUT ALEXA BUCURESTI MAI DA PROSTI MAI SUNTEM TREBUE SAL PUNEM PE TRON, CA PE GHEORGHE DOJA, DA DOJA A FACUT BINE POPORULUI ILIEVICI A FACUT BIN EKG BISMULUI SECAIAR SAMINTA CEL MAI TINMETI IN POLITICA CA JAVRA ASTA A DISTRUS ROMANIA CU NENOROCITUL DE ADRIAN NASTASE.... MAI DATILE LA CAP CIND MAI IESE LA TV SA MANINCE CU POLONICUL...... NENOROCIT A DISTRUS O TARA SA DE FRUMOSA SI BINE PUSA LA PCT ECONOMIC IN 10 A DISTRUS TOT SI A VANDUT NU LA INTERESAT NIMICA CE SE ANTIMPLA A FOST FERICIT CA LA OMORIT FAM LUI CEUSESCU RAZBUNARE TIGANULI DE ILIEVICI...

30 noiembrie 2012 8:24

VALI Asta e ,,rechinul '' cel batran.....da se tine bine vad....Cred ca nici anuntata ,,apocalipsa '' nu al urneste din loc......mai repede ne urneste pe noi...Nu scapam de asta ..asa usor.. Ciuma rosie e inca prezenta si se regenereaza ..prin cateii tineri....a aparut deja noul val....

30 noiembrie 2012 7:56

sava Ion Bucuresti daca voi nu stiti va zic eu am discutsat cu un cia din usa si cu fostul extern ministru Pacepa si tot ce a fost din dec 1999 e mina lui ILIESCU asa ca mai sarutatii mana sa va mai dea inca o lovitura ca tot nu ati invatat nimica........aha de ce la invitat pe Pacepa sai ofere pensie ca sa taca din gura dar noi stim, deja cai mana lui Ilievici sa se razbune pe Ceausecu ca la tinut 20 de ani sub control fiind prind ca dadea info la cremlin

30 noiembrie 2012 6:00

jAN vASILESCU iON iLIEVICI! MAI NEA KGB-ISTULE AI DISTRUS ROMANIA DE LA TINE A PLECAT GENOCIDUL DIN 1999 DEC. MINERI CE AU CIOMAGIT ROMANII IN CASELE LOR ADUSI DE TINE CE MAI VREAI SAL INSOTESI PE PARTENERUL TAU ADRIAN NASTASE O SA-TI VIN ARANDUL IMEDIAT NUTI FA PROBLEME DUTE DIN FATA ROMANILOR CA LIE GREATA DE TINE MAI NEA KGB -STULE LASAI IN PACE CA LE E GREATA DE TINE MAI TOT IESI CA PDUCHELE IN FATA?

30 noiembrie 2012 5:54

simply Robert Florine, te-as invita la mine in aparatament la hotel, la RIN. Imi placi periculos de mult!

29 noiembrie 2012 23:04

Teroristul din Dec90 Imi pare rau ca nu v-am impuscat pe toti la Revolutie, dar stai asa, cine ar mai fi platit impozite?

29 noiembrie 2012 22:41