"Este un moment dificil, din punctul nostru de vedere, dar şi din punctul de vedere al celorlalte state, pentru că nimeni nu este mulţumit de cum arată propunerea de buget lansată de preşedintele van Rompuy. Aş fi considerat că nu mi-aş fi făcut atribuţiunile constituţionale dacă aş fi pasat răspunderea către primul-ministru, care nu poate avea decât o responsabilitate delegată. Ştiu ce pot să fac din punct de vedere al capacităţii de negociere în interiorul UE şi ştiu că am potenţial mult mai bun decât Victor Ponta şi pot servi interesele României mult mai bine decât ar putea să o facă premierul, din motive pe care nu insist să le enunţ", a afirmat şeful statului.


Comentarii

un miliard de catraliarde de romani din strainatate cretinule, ai luat-o pe aratura rau ! nu numai ca urli (scrii cu majuscule) acum te si crezi mai multi ! ai primit socialul/ banii de francizare, ti-ai luat de baut si te-ai imbatat si acu simti nevoia sa debitezii tampenii ? mars la munca, ratatule !

17 iulie 2013 17:53

romani din strainatate INVIDIOSII STIU SA CRITICE INSA ""INTELEPTII CEDEAZA SI ISI CONTINUA MUNCA ,PENTRU A FI MAI BINE IN ROMANIA SI ROMANII SA FIE MAI MULTUMITI. SCCES IN CONTINUARIE D-le PONTA SI D-le BASESCU ,ATI ARATAT TUTUROR INVIDIOSILOR CA STITI SA FITI CEI MAI BUNI SI CEI MAI INTELEPTI VA DORIM SARBATORI FERICITE SI ""HRISTOS A INVIAT !!!!

1 mai 2013 3:16

romani din strainatate INVIDIOSII STIU SA CRITICE INSA ""INTELEPTII CEDEAZA SI ISI CONTINUA MUNCA ,PENTRU A FI MAI BINE IN ROMANIA SI ROMANII SA FIE MAI MULTUMITI. SCCES IN CONTINUARIE D-le PONTA SI D-le BASESCU ,ATI ARATAT TUTUROR INVIDIOSILOR CA STITI SA FITI CEI MAI BUNI SI CEI MAI INTELEPTI VA DORIM SARBATORI FERICITE SI ""HRISTOS A INVIAT !!!!

1 mai 2013 3:16

Alex EXTRAORDINAR ,NICI NU MI-AM DAT SEAMA PANA ACUMA CATA POTENTA EXISTA IN ACEST PERSONAJ,DEOCAMDATA DE ALTA FACTURA DECAT DEMOCRATICA. CE GRESEALA ENORMA AM FACUT ATUNCI CAND L-AM CRITICAT PENTRU FAPTUL CA DE ZIUA NATIONALA A ROMANIEI,A UITAT SA DEA MANA CU FOSTII PRESEDINTI AI ROMANIEI. NU POMENESC AICI NUMELE LOR-NU CONTEAZA,AM SPUS DE FOSTII PRESEDINTI SI ATAT. UN ASEMENEA PERSONAJ,PROBABIL CA TREBUIA SA SARBATOREASCA ZIUA ROMANIEI IN ALTA PARTE NU LA ARCUL DE TRIUMF. NE FACE DE RAS ISTORIA ACESTUI POPOR. NE FACE DE RAS SIMBOLURILE. DAR ASA ESTE ACOLO UNDE EXISTA MAI PUTINA STIINTA,EDUCATIE SI CULTURA. NU BASESCU ESTE DE VINA DE CEEA CE S-A INTAMPLAT LA ARCUL DE TRIUMF. DE VINA SUNT CEI CARE L-AU HUIDUIT,DEOARECE L-AU VOTAT CHIAR SI EI. DE ZIUA NATIONALA NU SE HUIDUE STIMATI CONCETATENI. ESTE O ZI CU MULTA SEMNIFICATIE ISTORICA. DAR CE SA NE MAI MANCAM NERVII DEGEABA. TREBUIE SA ASTEPTAM CURATIREA CLASEI POLITICE DE ABSOLUT TOT CE ESTE NEGHINA SI ASTA MAI DUREAZA,INCA VREO 40 DE ANI. APOI MAI DISCUTAM.

2 decembrie 2012 14:47

Alex EXTRAORDINAR ,NICI NU MI-AM DAT SEAMA PANA ACUMA CATA POTENTA EXISTA IN ACEST PERSONAJ,DEOCAMDATA DE ALTA FACTURA DECAT DEMOCRATICA. CE GRESEALA ENORMA AM FACUT ATUNCI CAND L-AM CRITICAT PENTRU FAPTUL CA DE ZIUA NATIONALA A ROMANIEI,A UITAT SA DEA MANA CU FOSTII PRESEDINTI AI ROMANIEI. NU POMENESC AICI NUMELE LOR-NU CONTEAZA,AM SPUS DE FOSTII PRESEDINTI SI ATAT. UN ASEMENEA PERSONAJ,PROBABIL CA TREBUIA SA SARBATOREASCA ZIUA ROMANIEI IN ALTA PARTE NU LA ARCUL DE TRIUMF. NE FACE DE RAS ISTORIA ACESTUI POPOR. NE FACE DE RAS SIMBOLURILE. DAR ASA ESTE ACOLO UNDE EXISTA MAI PUTINA STIINTA,EDUCATIE SI CULTURA. NU BASESCU ESTE DE VINA DE CEEA CE S-A INTAMPLAT LA ARCUL DE TRIUMF. DE VINA SUNT CEI CARE L-AU HUIDUIT,DEOARECE L-AU VOTAT CHIAR SI EI. DE ZIUA NATIONALA NU SE HUIDUE STIMATI CONCETATENI. ESTE O ZI CU MULTA SEMNIFICATIE ISTORICA. DAR CE SA NE MAI MANCAM NERVII DEGEABA. TREBUIE SA ASTEPTAM CURATIREA CLASEI POLITICE DE ABSOLUT TOT CE ESTE NEGHINA SI ASTA MAI DUREAZA,INCA VREO 40 DE ANI. APOI MAI DISCUTAM.

2 decembrie 2012 14:47

Alex EXTRAORDINAR ,NICI NU MI-AM DAT SEAMA PANA ACUMA CATA POTENTA EXISTA IN ACEST PERSONAJ,DEOCAMDATA DE ALTA FACTURA DECAT DEMOCRATICA. CE GRESEALA ENORMA AM FACUT ATUNCI CAND L-AM CRITICAT PENTRU FAPTUL CA DE ZIUA NATIONALA A ROMANIEI,A UITAT SA DEA MANA CU FOSTII PRESEDINTI AI ROMANIEI. NU POMENESC AICI NUMELE LOR-NU CONTEAZA,AM SPUS DE FOSTII PRESEDINTI SI ATAT. UN ASEMENEA PERSONAJ,PROBABIL CA TREBUIA SA SARBATOREASCA ZIUA ROMANIEI IN ALTA PARTE NU LA ARCUL DE TRIUMF. NE FACE DE RAS ISTORIA ACESTUI POPOR. NE FACE DE RAS SIMBOLURILE. DAR ASA ESTE ACOLO UNDE EXISTA MAI PUTINA STIINTA,EDUCATIE SI CULTURA. NU BASESCU ESTE DE VINA DE CEEA CE S-A INTAMPLAT LA ARCUL DE TRIUMF. DE VINA SUNT CEI CARE L-AU HUIDUIT,DEOARECE L-AU VOTAT CHIAR SI EI. DE ZIUA NATIONALA NU SE HUIDUE STIMATI CONCETATENI. ESTE O ZI CU MULTA SEMNIFICATIE ISTORICA. DAR CE SA NE MAI MANCAM NERVII DEGEABA. TREBUIE SA ASTEPTAM CURATIREA CLASEI POLITICE DE ABSOLUT TOT CE ESTE NEGHINA SI ASTA MAI DUREAZA,INCA VREO 40 DE ANI. APOI MAI DISCUTAM.

2 decembrie 2012 14:46

Alex EXTRAORDINAR ,NICI NU MI-AM DAT SEAMA PANA ACUMA CATA POTENTA EXISTA IN ACEST PERSONAJ,DEOCAMDATA DE ALTA FACTURA DECAT DEMOCRATICA. CE GRESEALA ENORMA AM FACUT ATUNCI CAND L-AM CRITICAT PENTRU FAPTUL CA DE ZIUA NATIONALA A ROMANIEI,A UITAT SA DEA MANA CU FOSTII PRESEDINTI AI ROMANIEI. NU POMENESC AICI NUMELE LOR-NU CONTEAZA,AM SPUS DE FOSTII PRESEDINTI SI ATAT. UN ASEMENEA PERSONAJ,PROBABIL CA TREBUIA SA SARBATOREASCA ZIUA ROMANIEI IN ALTA PARTE NU LA ARCUL DE TRIUMF. NE FACE DE RAS ISTORIA ACESTUI POPOR. NE FACE DE RAS SIMBOLURILE. DAR ASA ESTE ACOLO UNDE EXISTA MAI PUTINA STIINTA,EDUCATIE SI CULTURA. NU BASESCU ESTE DE VINA DE CEEA CE S-A INTAMPLAT LA ARCUL DE TRIUMF. DE VINA SUNT CEI CARE L-AU HUIDUIT,DEOARECE L-AU VOTAT CHIAR SI EI. DE ZIUA NATIONALA NU SE HUIDUE STIMATI CONCETATENI. ESTE O ZI CU MULTA SEMNIFICATIE ISTORICA. DAR CE SA NE MAI MANCAM NERVII DEGEABA. TREBUIE SA ASTEPTAM CURATIREA CLASEI POLITICE DE ABSOLUT TOT CE ESTE NEGHINA SI ASTA MAI DUREAZA,INCA VREO 40 DE ANI. APOI MAI DISCUTAM.

2 decembrie 2012 14:46

Alex EXTRAORDINAR ,NICI NU MI-AM DAT SEAMA PANA ACUMA CATA POTENTA EXISTA IN ACEST PERSONAJ,DEOCAMDATA DE ALTA FACTURA DECAT DEMOCRATICA. CE GRESEALA ENORMA AM FACUT ATUNCI CAND L-AM CRITICAT PENTRU FAPTUL CA DE ZIUA NATIONALA A ROMANIEI,A UITAT SA DEA MANA CU FOSTII PRESEDINTI AI ROMANIEI. NU POMENESC AICI NUMELE LOR-NU CONTEAZA,AM SPUS DE FOSTII PRESEDINTI SI ATAT. UN ASEMENEA PERSONAJ,PROBABIL CA TREBUIA SA SARBATOREASCA ZIUA ROMANIEI IN ALTA PARTE NU LA ARCUL DE TRIUMF. NE FACE DE RAS ISTORIA ACESTUI POPOR. NE FACE DE RAS SIMBOLURILE. DAR ASA ESTE ACOLO UNDE EXISTA MAI PUTINA STIINTA,EDUCATIE SI CULTURA. NU BASESCU ESTE DE VINA DE CEEA CE S-A INTAMPLAT LA ARCUL DE TRIUMF. DE VINA SUNT CEI CARE L-AU HUIDUIT,DEOARECE L-AU VOTAT CHIAR SI EI. DE ZIUA NATIONALA NU SE HUIDUE STIMATI CONCETATENI. ESTE O ZI CU MULTA SEMNIFICATIE ISTORICA. DAR CE SA NE MAI MANCAM NERVII DEGEABA. TREBUIE SA ASTEPTAM CURATIREA CLASEI POLITICE DE ABSOLUT TOT CE ESTE NEGHINA SI ASTA MAI DUREAZA,INCA VREO 40 DE ANI. APOI MAI DISCUTAM.

2 decembrie 2012 14:46

Alex EXTRAORDINAR ,NICI NU MI-AM DAT SEAMA PANA ACUMA CATA POTENTA EXISTA IN ACEST PERSONAJ,DEOCAMDATA DE ALTA FACTURA DECAT DEMOCRATICA. CE GRESEALA ENORMA AM FACUT ATUNCI CAND L-AM CRITICAT PENTRU FAPTUL CA DE ZIUA NATIONALA A ROMANIEI,A UITAT SA DEA MANA CU FOSTII PRESEDINTI AI ROMANIEI. NU POMENESC AICI NUMELE LOR-NU CONTEAZA,AM SPUS DE FOSTII PRESEDINTI SI ATAT. UN ASEMENEA PERSONAJ,PROBABIL CA TREBUIA SA SARBATOREASCA ZIUA ROMANIEI IN ALTA PARTE NU LA ARCUL DE TRIUMF. NE FACE DE RAS ISTORIA ACESTUI POPOR. NE FACE DE RAS SIMBOLURILE. DAR ASA ESTE ACOLO UNDE EXISTA MAI PUTINA STIINTA,EDUCATIE SI CULTURA. NU BASESCU ESTE DE VINA DE CEEA CE S-A INTAMPLAT LA ARCUL DE TRIUMF. DE VINA SUNT CEI CARE L-AU HUIDUIT,DEOARECE L-AU VOTAT CHIAR SI EI. DE ZIUA NATIONALA NU SE HUIDUE STIMATI CONCETATENI. ESTE O ZI CU MULTA SEMNIFICATIE ISTORICA. DAR CE SA NE MAI MANCAM NERVII DEGEABA. TREBUIE SA ASTEPTAM CURATIREA CLASEI POLITICE DE ABSOLUT TOT CE ESTE NEGHINA SI ASTA MAI DUREAZA,INCA VREO 40 DE ANI. APOI MAI DISCUTAM.

2 decembrie 2012 14:46

hg Basescu, lauda de sine nu miroase a bine. Eu nu mai cred o iota din tot ce spui. Asteptam sa nu mai auzim de tine.

21 noiembrie 2012 13:11

Potențial sau impotențial? Ia te uită, s-a trezit potența în caricatura din imagine. Cică neomul visează că poate servi interesele României mai bine ca bolșevicul de premier, sau ceilalți politruci din actuala Putere. Păi de când e orbetele pe tronul României, țara s-a dus de răpă, cel mai mult din 2008 de când PDL a preluat guvernarea și până la căderea guvernoiului Ungureanu. În cei 3 ani și jumătate, România și-a dublat datoria națională, care a crescut cu încă 60 miliarde euro, iar poporul a fost batjocurit prin scăderea groaznică a nivelului de trai care era și așa unul amărât. Ăsta-i interesul pe care-l servește chiorul caricatural? Marele impotent potent? Dute unde-a înțărcat mutu iapa, idiotule bășinos ce ești tu!

21 noiembrie 2012 5:43

mihai recunosc, sunt un mare tembel!!!!

20 noiembrie 2012 21:35

mihai BRAVO BASESCU !! ESTI SINGURUL SEF DE STAT DUPA 1989 CARE EFECTIV CONDUCE CONSTITUTIONAL O TARA, GUVERNATA DE NISTE SCURSURI UMANE IN FRUNTE CU PLAGIATORUL-HOTZ NUMIT PONTA SI DEZECHILIBRATUL MINTAL CACARAU ANTONESCU (HAIDE,HAIDE CACARAU) !!!

20 noiembrie 2012 20:40

ion Aprecierile in potentialul tau, lasa pe romani sa aprecieze. Am vazut ce ai facut cu 7.4 mil de voturi, casa din Mihaileanu, flota romana, etc, etc. Tu+ pdl ati furat tot ce se putea fura- vezi dosarele Antena 3.

20 noiembrie 2012 18:30