"Guvernul Ponta este cel mai slab de după căderea comunismului", a spus Blaga, într-o conferinţă susţinută alături de Mihai Răzvan Ungureanu, în care prezintă un "bilanţ" al guvernării Ponta.


Comentarii

IOHANIS=PNL=PDL=PD=BASESCU O pagina din istoria ROMANIEI de TRISTA AMINTIRE !!!

7 februarie 2017 17:22

kyabqwg 5KXZ3O goppccexvmfk, [url=http://xnkqdopuehig.com/]xnkqdopuehig[/url], [link=http://hncflaphwtel.com/]hncflaphwtel[/link], http://fjqhcjohlnes.com/

27 octombrie 2012 18:38

Kamikaze Domnule, comunismul nu a căzut. Dacă într-adevăr cădea si se aplica legea lustratiei, acum nu prea mai aveai ce caută in viața politica a României, ca mulți alții, începând cu președintele actual. :) Las-0 mai moale, ca ți se strepezesc dintii.......

12 octombrie 2012 11:19

pentru politrucii Romaniei Majoritatea politrucilor de peste 50 ani sunt fosti comunisti, traseisti via FSN. Daca d-ul Blaga declara cele de mai sus, trebuia sa exemplifice concret. Daca nu, doar "mult zgomot pentru nimic". Cat despre tov. Ungureanu-UTC, fost viitor-comunist inveterat de nu ar fi cazut regimul ceausist, ce moralitate, integritate, ideologie si prestanta politica ar exista din partea acestuia dupa imbratisarea sa a "dreptei" si creare a unui avorton politic numit Frontul Civic? Aliantele politice post-decembriste din RO au esuat tocmai datorita intereselor personale si de grup, a coruptiei in masa, dar si a tradarii intereselor nationale ale poporului. Daca in Germania d-ul Gauck ajunge presedinte, fost dizident al regimului comunist din RDG, in Romania, personaje sumbre precum fosti UTCisti - Ungureanu si comunisti notorii - Basescu, Diaconescu, Nastase, Iliescu, Macovei, etc. ajung sau raman la putere. La asa o lipsa de cultura politica si civica din partea romanului de rand, e "normal" ca politruci notorii sa devina bazilei despoti si apoi acestia sa se legitimeze drept democrati capitalisti.

11 octombrie 2012 12:57

blaj ina este site-ul anatemei3? este. E populat de intoxicatii de la haznaua3? Este. Tara,dupa 5 luni de guvernare uslasa , arata exect cum au dorit ciudracii si ciuvacile? Arata. Acum e parfum fata de cum va arata dupa (Doamne fereste!!) 2 ani de guvernare cu bebebecali si colonelul Dogaru , adiacenti sau in frunte.Oricum, nici o idee originala in obiectul de pe gat; doar imitaii de maimuta dupa spusele gadiste puinvoicurlesti.

11 octombrie 2012 11:31

ilie ZISE PORCUL SI MAI LUA O IMBUCATURA DE RAHAT!!

11 octombrie 2012 11:30

hihihi Cu guvernele pedeleprlor mai sunt pensii. Cu guvernul vacaroiu nu au mai fost salarii, guvernul Nastase a furat aprope tot, acum o mai pun de ce a mai ramas, un Oltchim pentru prietenii criminali rusi, o posta, o alta autostrada bechtel. Medicii din anii 90 si 2000 au plecat toti, dar sunt deja cetateni nemti si frantuji. Dar ciar daca dintr-o pensie nu luai o paine, era bine, pentru ca asa iti canta felix.

11 octombrie 2012 11:27

NOROCUL ROMANILOR CU GUVERNELE PEDELEPRELOR!!!! CE S-AR FI FACUT ROMANII FARA GUVERNELE PEDELEPRELOR??? N-AR MAI FI AVUT PENSIILE TAIATE, NU S-AR FI VOTAT LEGEA PENSIILOR PRIN FRAUDA SCROAFEI DE ANASTASE, NU AR MAI FI PLECAT MEDICII DIN TARA, NU S-AR MAI FI INCHIS SCOLI, SPITALE,ETC., NU S-AR MAI FI PIERDUT FONDURI EUROPENE SI LISTA POATE CONTINUA . AH, ERA SA UIT - NU S-AR MAI FI FURAT ATAT SI NU S-AR MAI FI IMBOGATIT BLEJNAR, VAMESII, UDREA, VIDEANU, BERCEANU, UNGUREANU, BOUREANU ET & IN FRUNTE CU GUVERNATORUL CHIOR. HAI SICTIR BULDOGULE CA MANANCI OREA MULT KAKAT !!!!

11 octombrie 2012 10:08

NOROCUL ROMANILOR CU GUVERNELE PEDELEPRELOR!!!! CE S-AR FI FACUT ROMANII FARA GUVERNELE PEDELEPRELOR??? N-AR MAI FI AVUT PENSIILE TAIATE, NU S-AR FI VOTAT LEGEA PENSIILOR PRIN FRAUDA SCROAFEI DE ANASTASE, NU AR MAI FI PLECAT MEDICII DIN TARA, NU S-AR MAI FI INCHIS SCOLI, SPITALE,ETC., NU S-AR MAI FI PIERDUT FONDURI EUROPENE SI LISTA POATE CONTINUA . AH, ERA SA UIT - NU S-AR MAI FI FURAT ATAT SI NU S-AR MAI FI IMBOGATIT BLEJNAR, VAMESII, UDREA, VIDEANU, BERCEANU, UNGUREANU, BOUREANU ET & IN FRUNTE CU GUVERNATORUL CHIOR. HAI SICTIR BULDOGULE CA MANANCI OREA MULT KAKAT !!!!

11 octombrie 2012 10:08

rusine Blaga cand "behaie" din gura ii curg siroaie de palinca,incat dai orice numai sa fugi urgent din preajma.lui. Inca n-a terminat butoiul cu palinca luat ca mita ca vames ?. Un porc ordinar, "caprar" Basist,pupincurist caruia i s-a ridicat "sefia" la cap Mergi la reciclare sa inveti cat mai mult din doctrina basista mincinoasa.

11 octombrie 2012 9:15

Reticentul Forta fie cu tine Buldogule... plus o fleica de Kobe, un pieptene cu dinti surti si marunti... MARS la cotet potaie!

10 octombrie 2012 23:34

un cetatean domnilor pdl-isti!!!! ati fost toti papusile lui basescu si ati jefuit tara asta. Oamenii si-au pus sperantele in voi si voi v-ati demonstrat a fi cei mai mari talhari de la revolutie pana in prezent. RUSINEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!

10 octombrie 2012 20:51

Flutaras Floricel Bai blaga, nu vezi ce fata de C.U.R. ai?! Esti un ESCROX portocacaliu !!!!

10 octombrie 2012 20:41

oradeanul Ai dreptate, daca ne uitam la tine...esti un ZERO...

10 octombrie 2012 19:16

gelu in comparatie cu tine, ai dreptate sunt slabi,toti impreuna nu cintaresc cat cantaresti tu singur(grunz grunz)

10 octombrie 2012 17:53

roberta pai daia esti ca un PORC de GUINEEA, ca iatzi supt pe astia in p u l a

10 octombrie 2012 17:15

citizen I-ati cantarit pe toti si asa a iesit?

10 octombrie 2012 16:50

Lingaul Ratane ,crezi ca l-a depasit pe a lui Boc? ca MRU saracul macar si-a facut cumparaturile fine pe care ca salariat nu si le-a putut permite.Ce o fi cumparat asta nenica si cat a fost dincolo dar pardon e secret.

10 octombrie 2012 16:30

huo esti chiar NESIMTIT,amice!!!

10 octombrie 2012 15:57

Bleaga are dreptate, cel mai slab la furat! Hihihihihihi !!!

10 octombrie 2012 15:10

Irefutabilul ataca Asa de prost ca ti-a mai pus un rand de guse... Pai si rahatu ala de Boc ce e ? Cel mai prost premier din istorie!

10 octombrie 2012 15:08

hihihi Greu de ales intre tampenia lui Roma, falimentul lui saniuta, furtul de stat al puscariasului nascase sau distrugerea eforturilor de 3 ani in 3 luni de catre bula xeroxat...oricum imbinand invataturile de la puscarias, cu ministrul care ne-a dus in faliment cu saniuta, plus tampenia cu diploma profesional copiata, e foarte probabil sa fie asa.

10 octombrie 2012 15:06

7.500.000 . . . lasati-l in plata domnului, omul uita sa-si ia xanaxul !!!

10 octombrie 2012 14:08

REVOLUTIONARU' PDL leprele au distrus Romania timp de 9 ani de guvernare, au jefuit banii publici cu bagaboantele si derbedeii Basescului, dar, are pretentia acest Blaga Consumator de Palinka, la redresare economica si sociala, in 4 luni de guvernare USL ! Nesimtitule PLD ist, cara-te drak' de unde ai venit !

10 octombrie 2012 13:40

Acuma ce sa zici si tu?! "Ca daca alergi zice lumea ca esti prost, daca te opresti zice ca esti curva, asa ca mai bine te impiedici..."

10 octombrie 2012 13:36

Lady Blea Ga Betivanul buhait s-a trezit, pentru cateva momente, din mahmureala si a mormait si el o cimilitura de opozist. Ca, deh, e si el seful unui asazis partid de opozitie, nu?

10 octombrie 2012 13:35

Cum nu, noroc cu guvernul lu' Boc Ca va redus salariile si pensiile, respectiv a crescut TVA, ca altfel nu stiu ce ne faceam... Cel mai bun guvern:Tariceanu, cel mai prost: Boc, deocamdata (in special datorita asa-ziselor reforme). Astia inca nici nu s-au apucat sa guverneze..

10 octombrie 2012 13:34

Manieratul Bine, nu se poate compara guvernul Ponta cu genialele guverne Boc ”n” și Ungureanu...dar nici chiar așa !

10 octombrie 2012 13:34

je zis-a unguentul si maciuca bleaga