După două luni în care a întors guvernarea cu susu-n jos, președintele s-a oprit să-și contemple capodopera.

O țară întreagă se uită năucă la lucrarea dlui Iohannis, ca meșterul ăla care întreabă: „Cine v-a lucrat, domnu', aicea?!”

Păi ce-ați făcut, domnu’?… În plină criză medicală, economică și socială, ați înlocuit o guvernare majoritară cu un Guvern minoritar?! V-ați apucat să dărâmați pereții de rezistență?! Știți că la orice adiere de vânt o să vă cadă tavanul în cap? De asta are nevoie țara acum, de un Guvern minoritar, vulnerabil, impotent, incapabil nu doar să facă reformele la care s-a angajat, ci și să ia măsuri nepopulare, dar necesare, adică să guverneze pe bune?

Integral pe Republica



Comentarii

Oferiți muie din beșug lui Muie Paulus E cel mai imbecil cretin de aici. Muie!

22 octombrie 2021 7:30

pensionar Ai distrus Romania , ai vindut-o strainilor, acum poti sa o stergi, dar ce faci cu casele pe care le-ai luat din "meditatii'. Ce meditatii cind se vede de la o posta ca esti un lenes, pute locul sub tine...

22 octombrie 2021 7:25

Tora-Tora-Tora, Negruțiu! La mai multe asemena comentarii!

22 octombrie 2021 7:08

Citiți, imediat mai jos, delirul idiotului zis Muie PSD. Ecce boul pe cai mari de pe acest forum.

22 octombrie 2021 5:59

Ce tragedie mare !.... Băăăă Loazelor, există un singur partid în România, e PSD, ăsta e partid, e partid dă partid, e cel mai cel și cel mai cea și cel mai hăis partid din România, care are mari realizări, partid care nu face politică cu curul, PSD face politică cu pula, cu coaiele, cu hemoroizii. Mari realizări? Păi, cum se poate numi ruinarea României de către PSD prin înglodarea țării în alte datorii externe de cele 85 de miliarde euro din 1990 până azi în toate guvernările PSD? Mare realizare ditamai! Care realizare ditamai reprezintă 80% din totalul datoriei externe a României care e 121 miliarde euro. Nu e cea mai mare realizare? Păi, dacă nu e cea mai mare realizare, vă fut în gură cu PSD-ul vostru cu tot, care căcare partid NU e-n pantaloni scurți, e înțolit numai în zeghea de ocnaș, exemple sunt destule, începând cu Adrian Năstase, continuând cu Liviu Nicolae Dragnea, Adrian Severin și mai nou, Viorel Hrebenciuc, ocnaș în termen care servește patria. Costumul de zeghe de ocnaș e la două rânduri, e select, e șic, e trend, e emergent și sustenabil, e implementat și implementabil, e compliant, e ce vreți voi să fie, e zeghe de ocnaș autentică, confecționată de Giorgio Armani, dar, tot zeghe de ocnaș e la urma urmei, păi, ce pula calului vreți voi să fie? Chestia e cu schepsis, că nu e pantaloni scurți ca la USR. Votați PSD! Cu Kuru! Cu Pula! Cu ce vreți voi și cu ce aveți voi, că e bune ș-alea, vot să fie, ce pula calului! Votați-l pă Marcel Ciolacu, că tot nebărbierit e la tenul curului lui! Votați PSD! Cu Kuru!

21 octombrie 2021 21:11

ciclop cetateanul k.w.iohannis , ghinion, ajuns prin " jocurile timpului " in cea mai inalta demnitate in statul roman mai are inca putin si reuseste , pas cu pas intr0 "pereoada scurta " ceea ce i-au comandat stapanii lui straini : "sa distruga tara " !!! apoi auf wiedersehen Romania , ii asigura si lui o "fonctie " cat de mica dar cu imunitate mare care sa-l fereasca de belelele care-l asteapta dupa terminarea mandatului!! ASA CA URGENT " TAIATI-I MACAROANA " = DEMITEREA CELUI MAI TOXIC OM AL TARII !! klaun wierme r iohannis !!

21 octombrie 2021 20:14

Dan Vîlceanu, cel ce-l fute-n cur pe Cîțu Solo, te-aș fute.

21 octombrie 2021 20:08

Ce tragedie mare !.... Ce s-ar fi visat marțafoii de USR-iști să fie Miniștrii cu mașină și șofer la scară !.....Plânge inima în ei de ciudă !....ce și-ar mai fi pus neamurile, prietenii și fariseii în Consilille de Administrație și-n Ministere ca Înalți Funcționari pe bani mulți !....”Miniștrii în pantaloni scurți” sau ”Pitici de Grădină” cum li s-a mai spus ...Au vrut și ”cu slănina-n pod” și cu ”drujba la răsmeriță” !....Și încuscriți cu AUR și PSD la votarea Moțiunii de Cenzură iar acum plâng la ușile Liberalilor că vor și ei la guvernare....Păi nu-și propuseseră Vlad Voiculescu și pupila lui, Ioana Mihăilă să facă de-o Agenție ce să fie sub controlul lor ce să ”reguleze” vreo 10 miliarde de Euro din PNRR-u....Dar Ghinea, USR-istu lor își trăsese deja deoparte vreo 2 Miliarde de Euro pentru Consultanță cu ONG-urile din parohia lor....Consultanță pentru orice, numai Consultanță să fie că se disipează mai ușor banu....Și ăsta-i acum șomer că a demisionat din Europalament....Doamne ce tragedie, sunt sute de USR-iști rămași încă în Consilii de Administrații și alte Instituții ale Statului ce vor zbura afară de pe „mormanul de bănet”....Tragedie, Tragedie !....Mulți ori se vor arunca de la etaj ori vor pune ștreangul de gât.....Tragedie USR-istă !....Așa-i când faci ”politică cu curul” !....