Premierul desemnat, Dacian Cioloş, i-a recomandat lui Florin Cîţu şi liberalilor să fie preocupaţi de propriul partid, nu de ceea ce se întâmplă cu USR şi de sfătuirea începerii negocierilor cu PSD şi AUR.

Dacian Cioloş a afirmat că nu vrea sfaturi sau analize politice din partea PNL, ci sprijin politic, pentru că de asta are nevoie să treacă noul Executiv. „Aştept decizii asumate la PNL, nu recomandări psiho-emoţionale către parteneri”, a subliniat premierul desemnat.

Întrebat cum răspunde la acuzaţiile că a sabotat guvernarea, Dacian Cioloş a punctat: „De sabotat, asta a făcut Florin Cîţu, când a dat afară miniştri, când a schimbat ordinea de zi a şedinţei”. Mai mult, le-a transmis liberalilor că „poziţia unui partid o decide partidul, nu ceilalţi”, aluzie la numeroasele afirmaţii ale celor din PNL privind orientarea USR către negocieri cu AUR şi PSD.

Integral pe Adevărul



Comentarii

Este anormal Ma numesc Rares Bogdan, prezentator la Vanghelioane...

17 octombrie 2021 19:29

Este anormal sa nu iau muie cu cacat, dupa ce am luat-o-n cur ore intregi. Abia astept sa fie numit Citu, ca sa fie demis si sa ia in Parlament un scor si mai ustirator decat la demitere. Abia astept sa-mi dea intre poporul muie cu cacat! Caci e normal- il sustin pe prsihopatul drogat, alientat mintal Florin Gaozar Citu.

17 octombrie 2021 19:27

@noi 17:34 Abia aștept să-i văd în Fața Națiunii în Parlament pe scaunele ”mult visate” de viitor miniștrii ce fețe de ”copiii bonlavi” vor face când vor aduna maxim 100 de voturi de susținere....Și-un Guvern este valid doar dacă cumulează 234 de voturi....USR-iștii sunt doar niște blegomani ce se visează Mari Politicieni dar sunt doar niște Habar-niști proști și îngânfați...Curve Politice,....fără realizări, fără perspectivă....doar Gargaragii și Lătrăi....

17 octombrie 2021 16:11

Este anormal să ieși din patul PNL-ist că o noapte n-ai fost satisfăcută și imediat să te bagi în patul AUR-it și să te rogi și de PSD-ist să ”ți-o tragă” ca apoi iar să revii în patul PNL-ist ”că acolo-i mierea, căpșunile și frișca” și-i de lins...Ca o CURVĂ....Curvele se bat cu pietre în Piața Publică în unele țări....Francezii le-au ras pe cap și dezbrăcat că s-au culcat cu nemții după războiul al II-lea mondial. Așa se procedează și cu Curvele Politice.....Nu le mai dai guvernarea pe mână....că iar la prima ocazie se curvărisesc !... Mie nu-mi place să fiu prostit de niște ”neterminați” USR-iști habar-niști, cum li se zice ”Miniștrii în pantaloni scurți” su ”Pitici de Grădină” ce ascultă de instrucțiuni venite din afara țării și mai și dau pe gușă la porți străine !....Adică este normal ca Dacian Cioloș să fi fost Președinte la ”Renew Europe” al 3-lea Grup Europarlamentar cu 92 de europarlamentari din 21 de țări unde Franța are 22 de europarlamentari iar România doar 8 USR-PLUS-iști și Președinte să fie numit de Emmanuel Macron un român, Dacian Cioloș....Păi cât o fi ”măcănit” ăsta la urechea francezului și la Serviciile lor de Spionaj despre România și resursele ei ?....

17 octombrie 2021 12:46

Este anormal să ieși din patul PNL-ist că o noapte n-ai fost satisfăcută și imediat să te bagi în patul AUR-it și să te rogi și de PSD-ist să ”ți-o tragă” ca apoi iar să revii în patul PNL-ist ”că acolo-i mierea, căpșunile și frișca” și-i de lins...Ca o CURVĂ....Curvele se bat cu pietre în Piața Publică în unele țări....Francezii le-au ras pe cap și dezbrăcat că s-au culcat cu nemții după războiul al II-lea mondial. Așa se procedează și cu Curvele Politice.....Nu le mai dai guvernarea pe mână....că iar la prima ocazie se curvărisesc !... Mie nu-mi place să fiu prostit de niște ”neterminați” USR-iști habar-niști, cum li se zice ”Miniștrii în pantaloni scurți” su ”Pitici de Grădină” ce ascultă de instrucțiuni venite din afara țării și mai și dau pe gușă la porți străine !....Adică este normal ca Dacian Cioloș să fi fost Președinte la ”Renew Europe” al 3-lea Grup Europarlamentar cu 92 de europarlamentari din 21 de țări unde Franța are 22 de europarlamentari iar România doar 8 USR-PLUS-iști și Președinte să fie numit de Emmanuel Macron un român, Dacian Cioloș....Păi cât o fi ”măcănit” ăsta la urechea francezului și la Serviciile lor de Spionaj despre România și resursele ei ?....

17 octombrie 2021 12:46

Partenerii psiho-emotionali narcotico-pshioapti: Vom avea grija ca PSD sa revina la guvernare si ca dreapta sa fie iremediabil divizata. De ce credeti c-am luat bulangiul psd-ist Dan Vilceanu in taraba noastra?

17 octombrie 2021 11:25

Partenerii psiho-emoţionali, replică dură pentru Cioloş: Muckles!

17 octombrie 2021 8:40

Pute a cacat, deci e psd-istul Paulus prin zona: 23:41

17 octombrie 2021 7:14

Radu Eremia Uitati-va si Dvs. la pushlamalele astea doua mascate, injectate "imunizate" & "protejate" din poza, si spuneti-ne si noua de ce vreti sa muriti - de EURO-ciuma, sau de EURO-holera?!

16 octombrie 2021 23:41

Dan Vîlceanu, cel ce-l fute-n cur pe Cîțu je, esti sarac la minte, esti prost, esti idiot, esti cretin, esti numai bun de futut in cur si de luat muie, ivermectina, cacat

16 octombrie 2021 21:50

Dan Vîlceanu, cel ce-l fute-n cur pe Cîțu je, esti sarac

16 octombrie 2021 17:33

je Cresterea economica a lu' Catu : frig, foame, saracie, boala, moarte. Ciolos a crescut in stima romanilor, deoarece a renuntat sa "guverneze" langa un dement si descreierat de PNList-drogat, mincinos si iresponsabil "suna bine" ?

16 octombrie 2021 17:18

Ion Cristoiu Ciolos l-a futut in cur pe Citu, aratnad diferenta dintre modestie si imbecilitatea drogatuui psihopat.

16 octombrie 2021 2:42

xyz Ura si frica sunt mari la PNL, impotriva lu' Ciolos/USR, deoarece astia au luat la puricat imprumuturile externe frauduloase comise de drogat, destinatia imprumuturilor, comisioanele grase inhatate de Catu&Co la dobanzile cele mai mari, si ioc investitii, in schimb, PNL&Catu au acceptat miseleste majorarile electr/gaze - contra finantari de la multinationale, la campaniile electorale ce se apropie. Cum sa nu-l urasca pe Ciolos, asta le-a stricat toate matrapazlacurile invatate de la PDL/Basescu.

15 octombrie 2021 17:36

noi Dl.Ciolos este atacat de prostime - cu tempenii si palavrageli fara valaore, deci, omul este atacat deoarece a reusit sa - i faca vant lu' Catu neica-nimeni, si, Ciolos, a mai reusit sa anihileze serparaia ucigasa din PNL, formata din serpii veninosi Gorghiu, Blaga, Boc, Turcanu si toata sleahta PDL-puturoasa, fomista de bani publici, hoata, mincinoasa. Felicitari, dle. Ciolos, vei primi atatea voturi, cate-ti trebuiesc sa fii Presedintele Romaniei.

15 octombrie 2021 17:34