6 din 10 români nu intenționează să se vaccineze împotriva COVID-19, aceste persoane provenind în special din rândul tinerilor cu vârste cuprinse între 16-24 ani (un procent de 68%), arată un sondaj realizat de Reveal Marketing Research la începutul lunii octombrie.

Intenția de vaccinare - 40% - e totuși mai mare față de ianuarie 2021, când un alt sondaj realizat de Reveal Marketing Research a arătat că doar 36% dintre români erau ferm hotărâți să se vaccineze.

Cine sunt românii care s-au vaccinat și de ce au ales să o facă

Românii care au ales să se vaccineze declară că au făcut acest lucru pentru că nu vor să se îmbolnăvească (64%).

Integral pe Hotnews



Comentarii

Cel mai bun Antidot asupra morții de COVID este TRATAMENTUL (singurul care permite realizarea imunitatii de grup). "Vaccinul" produce purtatori slab-infectati (ca vulpea de turbare) în masa si favorizeaza mutatiile. Au experimentat (pe) popoare Anglia, Israel, Islanda, Irlanda, scopul fiind încercarea de a croniciza mutatia genetica prin reinjectare la nesfârsit.

15 octombrie 2021 17:29

Cel mai bun Antidot asupra morții de COVID este VACCINUL.... Au experimentat popoare ca cel Portughez, Norvegian, Italian, Suedez cu proporții de peste 70% la vaccinare și a dat rezultate ....popoarele respective (și altele....) au renunțat la orice restricții....

15 octombrie 2021 13:20

France Soir @Oltean: te informam ca Senatul Francez a RESPINS proiectul legislativ privind vaccinarea Covid obligatorie - dece nu vii si pe la noi, sa-i pui de-o Dictatura, ca uite ca si-ai nostri sunt (cam) "eminamente inculti"?

15 octombrie 2021 13:02

Oltean @naturila Asa zic si eu, noi doi stam linistiti cu EURO-poolla la soare, ca suntem "imunizati" si purtatori si ne doare-n basca de astilalti ca-i infectam noi - ia mai da-i în p.m. de inculti si de eminamenti, lua-i-ar Dictatura sa-i ia!

15 octombrie 2021 12:56

naturila... No problem.Daca eu mam vaccinat ,stau fara grija.Ei care nu se vaccineaza tot la fel.Au masca.Popa ingroapa si pe covidosi si pe ceilalti morti de altele.

15 octombrie 2021 10:03

date-n pizda matii Oltene ia sugi tu pula si date-n sloboz d-aici. Ce pizda matii ai cu oamenii , idiotule! Vrei injectii dute mah si fa-ti in pizda matii.

14 octombrie 2021 23:41

Oltean Parliament member Eva María Holzleitner of Austria (a COVID-19 "vaccine" pusher) collapses in the midst of a speech in Parliament after being "imunizated" - vezi video: https://www.bitchute.com/video/Tzg7CGLEDIo0/

14 octombrie 2021 21:46

Dictatura @Oltean Vezi ca daca vin eu, te "imunizez" pâna-ti suna bilele dela rulmentul cervical în cap!

14 octombrie 2021 17:55

Oltean Ba lasa ca e mai bine asa, ca ramâne mai multe doze pe cap de EURO-vita furajata (modificata genetic) si aia mor toti si noi ne "imunizam" lunar cu câte 5-6 doze odata!

14 octombrie 2021 17:54

Oltean Ce va tot spun ? Asa-zisa "democratie" la un popor eminamente incult, nu tine. Numai cu dictatura merge in Romania.

14 octombrie 2021 14:22