Rata de infectare COVID la 14 zile se va dubla în România până la finalul săptămânii viitoare, față de precedentul interval, prognozează Centrul European pentru Controlul Bolilor (ECDC). Agenția europeană estimează că și numărul deceselor raportat la populație se va dubla.

ECDC a publicat, vineri, raportul său săptămânal privind evoluția pandemiei și prognoza pe două săptămâni.

Conform acestuia, dacă în săptămâna 33 (16-22 august), rata de incidență COVID pe 14 zile era în România de 32 de cazuri la 100.000 de locuitori, în săptămâna care a început în 23 august, aceasta va ajunge la 45 de cazuri la 100.000 de locuitori, pentru ca în săptămâna 35 (30 august – 5 septembrie) să urce la 60 de infectări la 100.000 de locuitori.

Integral pe G4media.ro



Comentarii

Eric Clapton, nou protest artistic anti-Dictatura Covid: „Acest lucru trebuie să se oprească”. Unde sunt artiștii noștri?

29 august 2021 23:34

Ioana Câmpean - locuri de munca vacante: Repet: G4Media organizeaza în premiera CARAVANA VACCINARII la KABUL - recrutam voluntari (oameni, EURO-bulangi elghebete-ORL, EURO-laci perlandezi , EURO-pedofili de "gen" si camile "diverse" dez-orientate psiho-sexual si cu un numar neprecizat de cocoase, n.m.)!

29 august 2021 23:03

Ioana Câmpean - BREAKING FUCKING FAKE-NEWS: E euro-JALE mare în ... Afganistan - tocmai am fost informata ca Talibanii REFUZA cu obstinatie sa poarte masti si sa se "protejeze" cu "vaccinul"- E SUPPER-SPREDER mondial-global!!!

29 august 2021 22:59

Fute-l, fute-l, fute-l repede pe sobolanul-liliac Xi Jinping-pong #Acum!

29 august 2021 22:56

Ioana Câmpean E JALE MARE, noi, la Goagăl for poolla-Media ne căcăam deja pe noi de groaza, ca nu mai are ăia unde sa bage EURO-sicriele la congelator!!!

29 august 2021 22:56

Fute repede un sobolan negationist! Acum!

29 august 2021 18:50

gaozar bolsevic pestifelic depistat: 22:41

29 august 2021 9:51

Ioana Câmpean - BREAKING FUCKING FAKE-NEWS: Situatie DISPERATA în ... Afganistan - tocmai am fost informata ca Talibanii REFUZA cu obstinatie sa poarte masti - E SUPPER-SPREDER mondial-global!!!

28 august 2021 22:41

Ioana Câmpean - locuri de munca vacante: G4Media organizeaza în premiera CARAVANA VACCINARII la KABUL - recrutam voluntari (oameni si camile, n.m.)!

28 august 2021 22:40

Fute-n cur un negtionist. Acum! .

28 august 2021 11:00

@Urmează... Vrabia mălai viteazul, idiotule! Vaccinați-vă voi cu 4 doze în fiecare coi și încă 7 unde vă place vouă mai mult și veți ciripi dulce pe lumea ailaltă, în costum de astronaut și cu bitcoini pe piept.

28 august 2021 10:07

Uineaza pe un sobolan negationist si vei purifica planeta! Nu va vaccinati, bolsevicilor si veti muri bolsevicilor. Abia scapam de voi.

28 august 2021 8:29

clujan Faceti festivaluri nemernicilor asa cum face Boc la Cluj si o sa v-a atingeti tinta nesimtitilor. Deja ati-ul este plin...

28 august 2021 7:19

clujan Faceti festivaluri nemernicilor asa cum face Boc la Cluj si o sa v-a atingeti tinta nesimtitilor. Deja atiul este plin...

28 august 2021 7:19

ECDC Și dacă introbăgăm și Israelul în spațiul iurăpiăn, totul se va trpla, datorită triplării dozei... (G4media Fucking)

28 august 2021 7:14

Ioana Câmpean - locuri de munca vacante: G4Media organizeaza în premiera CARAVANA VACCINARII la KABUL - recrutam voluntari (oameni si camile, n.m.)!

27 august 2021 22:25

Ioana Câmpean - BREAKING FUCKING FAKE-NEWS: Situatie DISPERATA în ... Afganistan - tocmai am fost informata ca Talibanii REFUZA cu obstinatie sa poarte masti - E SUPPER-SPREDER mondial-global!!!

27 august 2021 22:23

Ioana Câmpean Era sa uit: cica sii diametrul cavitatii mele vaginale se va dubla în urmatoarea saptamâna, gratie multiplelor intromisiuni care sper sa aiba loc dupa defecarea acestui "articol".

27 august 2021 22:20

Ioana Câmpean Sa stiti ca "stirea" asta mi-a parvenit în mod DIRECT dela Mama lu' Omida, prin intermediul unui MEDIA-Medium certificat de CE ca atare ,specializat în invocarea EURO-mortilor, care locuieste la Bellu, et.2, sc.C, ap. 666.

27 august 2021 22:18