Napoli și Inter au remizat, duminică, scor 1-1, în etapa cu numărul 31 din Serie A.

Napoli a deschis scorul în minutul 36, când Handanovic a deviat în propria poartă. Inter a egalat după pauză, prin Eriksen, care a punctat în minutul 55.

Inter a căutat victoria pe final, dar fără succes. Portarul român Ionuț Radu a fost rezervă la oaspeți.

În urma acestui egal, Inter ajunge la 75 de puncte, în timp ce Napoli este pe poziţia a cincea, cu 60 de puncte. Poziţiile a doua şi a treia sunt ocupate de AC Milan – 66 de puncte şi Atalanta – 64 de puncte. Juventus a picat pe locul 4 după eșecul cu Atalanta, având 62 de puncte.