Academica Clinceni a învins FC Botoșani, scor 2-1, într-un meci disputat în runda #19 din Liga 1.

Academica Clinceni a deschis scorul în minutul 13, prin Adrian Popa, care a marcat cu un șut norocos din afara careului. Fostul campion cu FCSB a înscris pentru prima dată de când s-a transferat la formația lui Ilie Poenaru și a ajuns la cota 30 în Liga 1.

Al Mawas, vedeta siriană a celor de la FC Botoșani, a restabilit egalitatea în minutul 27, după ce a pătruns în careu și a înscris printre picioarele lui Nichita Patriche, direct în plasa porții apărate de Octavian Vâlceanu, iar sirienii au luat cu asalt pagina de Facebook a moldovenilor.