În direct la Digi Sport, Ciro Immobile a deschis scorul după o gafă imensă în defensiva Romei. Lazzari a profitat de o neatenție a lui Ibanez, mingea a ajuns la atacantul italian, iar acesta nu a iertat din interiorul careului.

În minutul 23 era deja 2-0 pentru Lazio, după o acțiune a aceluiași Lazzari. Acesta a pasat către Luis Alberto, lăsat singur în careul advers, iar acesta a șutat puternic la colțul lung.

Tot Luis Alberto a închis tabela în minutul 67, după un șut din afara careului, cu pământul. Dzeko a avut ocazia să reducă din diferență în minutul 85, dar Reina l-a blocat și Lazio - Roma s-a terminat 3-0.