Dinamo Bucureşti a obţinut primele sale puncte în EHF European League, după ce a învins echipa franceză USAM Nimes Gard, cu scorul de 29-27, pe teren propriu, în Grupa B.

După două eşecuri şi un meci amânat, Dinamo a reuşit să se impună în faţa puternicei formaţii franceze, graţie unui final mai bun. Echipa din Hexagon a fost în cea mai mare parte a timpul la cârma jocului, dar Dinamo a întors scorul de la 22-24 la 26-24 (minutul 56), după o serie de intervenţii remarcabile ale portarului iranian Saied Heidarirad.

Fără doi jucători de bază, Ante Kuduz şi Vali Ghionea, ambii din cauza infectării cu COVID-19, Dinamo a fost de doar câteva ori în avantaj în prima repriză, 3-2, 10-8, 14-13, dar la pauză Nimes avea un gol în plus pe tabelă, 15-14.