Preşedintele PDL, Emil Boc, a declarat, luni, referitor la plecările din PDL, că "este bine că partidul se curăţă de oportunişti acum" şi l-a criticat pe Sorin Frunzăverde pe motiv că atunci când era prim-vicepreşedinte al PDL nu a atacat opoziţia.

"În privinţa acelor plecări din PDL o repet: este bine că partidul se curăţă de oportunişti acum, în acest moment, înainte de alegeri, pentru că vom intra în alegeri cu fibra reală, autentică şi de forţă a PDL şi, aşa cum am câştigat din 2004 încoace alegerile, vom avea această abordare şi în alegerile locale următoare", a spus Boc.

El a arătat, răspunzând unei întrebări, că şi în conducerea PDL au fost "oportunişti".

"Bineînţeles, am avut şi în conducere oportunişti. Oportuniştii să ştiţi că nu poartă emblemă în faţă sau în spate, îi vezi în momentele grele pe oportunişti", a precizat Emil Boc.



Integral pe Mediafax



Comentarii

jack AFARA TOTI PARLAMENTARII !!! TOTI PARLAMENTARII LA MUNCA !!! PSD+PDL+PNL+PC+UDMR= HOTI,BANDITI,NESIMTITIJEFUITORI !!! AFARA CU TOTI Oameni buni nu trebuie sa-i mai credem pe nici unii din ei, toti vin la ciolan !!! Imediat trebuie schimbata COSTITUTIA !! Sa avem cat mai putini parlamentari !!! SOLUTIA ESTE SA PLECATI TOTI POLITICIENII !!! SI ASA SUNTETI PREA MULTI PTR O TARA ASA MICA SI SARACA. AR TREBUI SA SCHIMBAM CONSTITUTIA CA SA RAMANA 100 DE PARLAMENTARI, NU 470 !!!

23 aprilie 2012 16:30

iosif Ce fibra pitic obraznic? a-ti ramas un schelet care incepe sa se destrame pana in toamna va ia vantul schimbarii.

23 aprilie 2012 16:20

anne1970_ar Boc penibil pana la capat, oare stie in ce an suntem? Cred ca ramane singur cu celofibra blonda

23 aprilie 2012 15:21

alice biata fibra ! din ce in ce mai obosita, mai speriata, mai ofilita, mai sfrijita !

23 aprilie 2012 14:33

toti cei ce stim BA DA CHIAR CA ESTI TAMPIT!!!!!!

23 aprilie 2012 14:00

Caraliul de la Poarta Alba Ti s-a scurs rahatul din curul lui Base in creierii tai.Singurul oportunist din PDL esti tu bai dobitocule. Ai uitat cum te-ai agatat de functia de Prim Ministru.Din cauza asta sunt toate legile pe care le-ai promovat neconstitutionale.

23 aprilie 2012 13:59

eugenb Dupa cum afirma Boc, au inceput sa plece (soarecii) din PDL (adica cei care au fugit din PSD si PNL la ei) ramanand doar ei, primii fugiti din fostul PD (fost FSN - fost PCR - inregimentati la Securitate). Asa ne trebuie daca nu i-am bagat in Puscarie pe Securistii si Aparatul Comunist de pe timpul lui Ceausescu dupa ce am scapat oficial de ei (neoficial nu am scapat nici astazi) - am ramas cu Dictatura lui Basescu si al metrei sale Udrea sotia lui romm-ul Cocos)..

23 aprilie 2012 13:50

cornel popa (lingau BERCEANU) AUZI ba "fibra'"sa TE DUCI dracu cu mata,tactu,copii cu neamu tau cu tot!!!!esti o javra,un prost un NENOROCIT!!!si mai presus de toate un mincinos!!!!SA vad si eu CUM vor iesi aceste jigodii din alegeri si mai mult O SA IMI PLACA DUPA!!!!!va meritati soarta incompentilor,hotilor AM UITAT sa se duca DRACU si TABARA cu tine si el tot cu neamu lui DE PROSTI si HOTI!!!!

23 aprilie 2012 13:09

avram Sa te duci dracului cu ala de la COTROCENI sa nu mai auzim de voi...va veni ziua cand veti fi trasi la raspundere pentru tot raul facut tarii.

23 aprilie 2012 12:58