Preşedintele Uniunii Naţionale pentru Progresul României (UNPR), Cristian Diaconescu, a anunţat, vineri, pe blogul personal, că "Platforma de Stânga" va fi făcută publică pe data de 10 noiembrie, adăugând că momentul ales pentru lansarea documentului ''care nu este nici partid şi nici personaj de benzi desenate", este unul care la rândul lui a despărţit stânga europeană comunistă de stânga progresistă modernă.

Integral pe Cotidianul



Comentarii

gf Mai Diaconescule , iesi din politica cit mai este timp. Oameni ca tine , fara coloana vertebrala, care va mutati de la un partid la altul dupa cum bate vintul , ultima ta functi fiind de sluga a regimului criminal dezvoltat in jurul lui Basescu. Nu crezi ca toate au o limita si ca ne-am saturat de minciuna, lacomie, vorbe goale, juraminte pe care a doua zi le uitati. Pleaca din politica cit mai ai timp, pina nu este prea tirziu.

17 martie 2015 10:51

mili Ai făcut o alegere proastă,trădătorule ! O să vedeţi cîte voturi veţi primi ,voi, cei dela UNPR !

26 ianuarie 2012 15:41

bu da unepereu lu oparitu,sunt un partid de dreapta care manuiesc cu mana stanga.Mina dreapta sta infipta adanc in buzunarele romanilor.Platforme,galgara......nu mai tine mai bade.Daca boc este musca,care-i cara cu galeata mierea lui buda(aia din fundu curtii),diaconescu,oprea sunt colacu pe care sta buda(aia din fundu curtii).Tabloul timisoreanului nu este complet daca nu se vede si colacul buzii.

29 octombrie 2011 10:18

cu r va Diaconescu ar fi un bun presedinte de CAP sau CNP,daca ar fi,dar el nu este pentru ca nu poate fi ceva.Cica ar fi diplomat,adica curva cu diploma.Pai chiar aia se vede:o curva cu staif care nu se poate ridica mai sus de nivelul unei curve masculine.Cine-l lauda?El si ciracii lui,in rest:3 piini saptamanale pentru amaratii pe care tot el si ciraci lui ii baga in mormant,cu zambetu lui curvesc,adeziuni furate cum si cu ce se poate si-n rest....furaciuni cat cuprinde.Asa ca cine tradeaza azi un ou maine va trada un bou.Cine-i curva sa voteze CURVA.

29 octombrie 2011 10:12

cu r va Diaconescu ar fi un bun presedinte de CAP sau CNP,daca ar fi,dar el nu este pentru ca nu poate fi ceva.Cica ar fi diplomat,adica curva cu diploma.Pai chiar aia se vede:o curva cu staif care nu se poate ridica mai sus de nivelul unei curve masculine.Cine-l lauda?El si ciracii lui,in rest:3 piini saptamanale pentru amaratii pe care tot el si ciraci lui ii baga in mormant,cu zambetu lui curvesc,adeziuni furate cum si cu ce se poate si-n rest....furaciuni cat cuprinde.Asa ca cine tradeaza azi un ou maine va trada un bou.Cine-i curva sa voteze CURVA.

29 octombrie 2011 10:12

Ion de la Baia Sprie Si eu cred si pun si pariu ca Ponta si Antonescu nu numai ca nu vor castiga alegerile, dar le vor pierde chiar din cauza lor. Diaconescu ar fi un bun presedinte. Judecati cu capul, nu cu inima. Ponta premier sau Crin presedinte?! Hai sa fim seriosi ! Niciun popor cu mintea-ntreaga nu da o tara pe mana acestor copii.

29 octombrie 2011 6:31

Prea multe stângi, lucru extrem de nociv ! Platforma de stânga ? Sau scara la eșafod ! Sună mai bine a doua variantă, cea cu eșafodul, sau ghilotina ! Succesuri !

29 octombrie 2011 0:02

toni sa va duceti dracului cu tot cu partidele voastre de doi bani

28 octombrie 2011 19:21

ianos ce vrei sula-n dirza ca pe tine nu te mai voteaza nici satana ,esti o nulitate tradatorule ,cine mai are incredere in tine ?mars jigodie ca numa functi vrei si nu esti capabil de nimic,cit ai fost in psd erai sustinut si tu il trageai in jos ,hai lasane

28 octombrie 2011 19:12

NAE vrei sa spui stanga securista jigodie ! din cauza ta tradatorule , dupa ce te-au mirosit baietii ca vrei sa inchini psd-ul lui chioru , ai format repede clica asta de tradatori securisti cu care-i ajuti pe ticalosi sa supuna pe bietii romani la suferinte si umilinte ! sa-ti fie rusine javra !

28 octombrie 2011 16:42