Ludovic Orban: Practic, a doua oară. Am mai candidat o dată în semn de revoltă.
- Ați mai candidat o dată, că asta știam, erau trei candidaturi. Cum e să pierzi de fiecare dată? E frustrant...
- Depinde ce înțelegi prin câștig și pierdere. Când am candidat contra lui Crin Antonescu, am candidat pe un mesaj, care s-a dovedit, în timp, că am avut dreptate, chiar dacă nu am fost ales.
- Ajutați-mi memoria...
- Chiar dacă nu obții funcția pentru care candidezi, ai ocazia să transmiți un mesaj public, ai ocazia să indici o linie strategică.
- Și ce ați spus atunci, ați spus că de fapt alianța cu PSD-ul este un pariu pierzător.
- În mod evident am avut dreptate în privința faptului că strategia în baza căruia a fost ales Crin Antonescu a fost încălcată fără niciun alt congres.
Integral in evz.ro
Integral pe Evenimentul Zilei
Comentarii
Lingaul Daca asta a juns sa dea safturi si presedintelui ,e grav sau presedintelesi mai ales consilierii sunt la fel de praf ca Orban !!
3 august 2015 12:24
Adaugă comentariu
Pentru a putea comenta pe ziare.ro trebuie să:
- Introduci o adresă validă de email în câmpul de mai jos. Vei primi un mesaj.
- Accesezi link-ul din mesajul primit.
- Este nevoie să urmezi acești pași o singură dată.
Te-ar mai putea interesa și...
Numiri pe bandă rulantă în Guvern! Ce a decis premierul Florin Cîțu
2 martie 2021 22:01Răzvan Cuc (PSD): Liberalii au primit ordin să nu introducă niciun amendament la Legea bugetului şi să nu îndrăznească să voteze
2 martie 2021 21:48Europarlamentarul Vlad Gheorghe, victimă a violențelor jandarmilor pe 10 august: Să ne unim pentru o acțiune comună la CEDO
2 martie 2021 21:33Raluca Turcan:Bugetul pentru anul 2021 este curajos;are nevoie de o execuţie bună, însoţită de reforme structurale
2 martie 2021 21:27Marcel Ciolacu, la finalul dezbaterii generale pe buget: „Tatăl meu, domnule Cîţu, avea o vorbă: «După ce că eşti prost mai pui şi frână»”
2 martie 2021 20:05Editorial
Sportul mascat e chin curat. De ce elevii?
Ca vechi și actual sportiv, pot să vă spun că a face sport cu masca de protecție anticovid pe figură nu e bine deloc. În special în sporturile cu alergare, cu frecvență respiratorie și puls ridicate, masca îngreunează...