Echipa Rapid București a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), formația Universitatea Cluj, într-o partidă din cadrul etapei a 7-a a Ligii I de fotbal, disputată duminică.

Rapidiștii au deschis scorul în prima repriză, prin Laurențiu Buș, care a trimis balonul în poartă cu un șut în diagonală (min.38), însă "șepcile roșii" au reușit să egaleze în partea a doua a jocului, în urma unui penalty transformat de Mușat, după un fault în careu asupra lui Viveiros (min.61), contestat de gazde. Giuleștenii au obținut toate cele trei puncte puse în joc grație golului marcat în prelungiri de mijlocașul Florin Călin (min.90+3).