Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Ministrul delegat pentru Administraţie, Radu Stroe, a declarat că datele primite din teritoriu privind listele electorale permanente sunt de natură să răstoarne situaţia de la Curtea Constituţională, care urmează să ia o decizie privind validarea sau invalidarea referendumului din 29 iulie.

Radu Stroe a confirmat ca s-au primit până acum la MAI toate datele din teritoriu privind listele electorale permanente. Centralizarea acestora este în curs, iar listele acutalizate vor fi gata până luni dimineaţă, iar marţi datele vor ajunge pe masa judecătorilor Curţii Constituţionale.

"Este o categorie importantă de cetăţeni ale căror acte de identitate sunt expirate de ani de zile. Mai sunt apoi cei de afară. Vor fi modificări majore", a spus Radu Stroe, care întrebat dacă acestea sunt de natură să răstoarne situaţia la Curtea Constituţională, a răspus, după câteva secunde de gândire: "Da".

Aproape un milion de persoane ar avea actele de identitate expirate, potrivit România TV, şi, potrivit deciziei Guvernului, ar trebui scoase din listele electorale permanente. Ministrul de Interne Mircea Duşa a refuzat să comenteze această informaţie.

Integral pe România Liberă



Comentarii

UNFORGIVEN Se pare ca-l mananca limba caci nu era cazul sa se antepronunte si sa dea prilejul unor acuze anticipate de fraudare care au ajuns deja in afara tarii. PS: Nicio pretentie, de la acest alt vaporean, inevitabil !!!

20 august 2012 9:41

matusa tamara Asa mizerie si hotie pe fata a comunistilor din USL ca acum la referendum nu am crezut ca se mai poate vedea in Romania de la marea pacaleala trasa romanilor in 1990 de nea Nelu Criminelu ! Acest edec batran , tradator si ahtiat de putere ,care ne-a lasat fara presedintele legal al tarii, impuscandu-l de Craciun ca sa se puna pe el in fruntea bucatelor ,ne-a lasat fara fabrici si uzine si mai tarziu ne-a lasat si fara ceilalti copii neucisi de KGB-istii lui la revolutie si nevoiti sa plece sa-si castige o paine pe alte meleaguri , acest mare criminal nepedsit inca continua sa faca mari grozavenii si miselii , continua sa aduca jale in Romania !Inspirati de el toti securistii tradatori ai tarii din 1989 , grupati pe partide ca sa insele credulii din vest ca-i" democratie originala " marca Nea Nelu continua sa jefuiasca sa distruga si sa vanda zilnic Romania bazandu-se pe voturile celor mai prapaditi oameni din tara ca in 1945 : analfabetii din jud Iasi, Vaslui , Dambovita , Olt ,Dolj si Mehedinti! Treziti-va odata oameni buni si aruncati la lada istoriei gunoaiele grupate azi in USL ce ne duc doar la pierzanie !

20 august 2012 8:51

matusa tamara Stiam ca "revolutionarii falsi " (bisnitari si puscariasi pe vremea lui Ceusescu ca SOV) condusi de Dorin Lazar Maior si securistii+ ofiterii prosovietici pensionari ai lui Dogaru sunt in stare sa faca razboi civil pentru parale si sa o impuste si pe mama lor daca PSD-ul sau Voiculescu o cer! Dar nu am crezut ca PSD + PNL ca partide politice pot cadea atat de jos (cum au fost cand Iliescu a adus minerii contra studentilor din Piata Universitatii ! ) incat sa achieseze la sfaturile batranului edec kgb-ist de a trece la actiuni de razboi civil ! Pe cine nu lasi sa moara , nu te lasa sa traiesti !Protestati dragi compatrioti cu scaun la cap ,cu toata hotararea contra acestor vipere nebune grupate in USL ce ne intorc in 1989 doar pentru bani si putere ! Ati vazut in ultimele 3 luni cine sunt , ce pot si ce vor acesti nenorociti care ne conduc vremelnic ! Niste talhari disperati ca infunda puscaria ce nu au nici o mila sau preocupare legata de popor ! Sa nu le mai permitem sa ne distruga viata ! Sunt la putere de 4 luni si ne mint ca Basescu si Macovei conduc Romania, Europa si SUA! Ne fac cretini in fata si ne golesc portofele hotii neocomunisti ! La groapa istoriei cu ei !

20 august 2012 8:50

neutr onu mai repede se rastoarna ...CARUTA,STITI VOI CARE?DACA NU STITI DRAGI usl-asi .intrebatil pe dd,in direct si in reluare???

20 august 2012 8:46

klm Cred ca e timpul pt o adevarata lovitura de stat ! Ar trebui Armata si Serviciile sa-i ia pe cei trei ( Bashitu, Ponta si Antonescu), sa-i inchida si sa sa-i scoata inapoi numai dupa ce ajung la singurul compromis care se poata sa ne aduca la treburile normale: sa plece toti si sa vedem ce o iesi la alegerile care vin. Daca ne asteptam ca 9 impotenti de la CCR sa puna capat la starea asta cred ca anarhia va fi un cuvant prea bland pt ce o sa urmeze !

20 august 2012 1:11

Priviti si cititi ! Salutul Nazist al lui Antonescu ! si alte Ceausisme ! http://www.ziare.com/victor-ponta/premier/victor-crin-si-ion-baga-spaima-n-procurori-1184964

20 august 2012 0:30

cu oligofrenii bashiti chiar nu poti discuta... deci, doar atat: cine inca mai bas(h)eshte, ori e BOU, ori il plateste!

19 august 2012 23:37

medicamentele, please! iar a aparut asta de se crede stafia lui brucan... mai nene, fa-ne tuturor o favoare si ia-ti drakului medicamentele odata!...bou imbecil ce esti!...

19 august 2012 23:21

Silviu Brucan de... acolo de unde e Bravo USL, bine le faceti, asta merita, nu va opriti, cum i-si permite Basescu sa bage hoti-n puscarie, sa le faca dosare, sa nu lase tilhari-n pace, etc? Este foarte just ce a-ti facut, un nou sistem juridic: intii bagi hotu-n puscarie si cind iese il judeci, nu invers cum fac prostii astia din restul lumi; deci intii demitem si pe urma vedem daca e justificat... adunatura de imbecili pe care-i conduceti, nici nu merita altceva....Vad ca aveti aceleasi reactii ca acum 20 de ani cind v-am tratat de imbecili; realitatea mi-a dat dreptate; voi sinteti puii viperelor care care au manipulat cei 23 000 000 de imbecili acum 22 de ani; nu, urmatorii 20 nu vor fi de ajuns ca sa destepte indesteptabilul. Acum ca au ramas vreo 8. 000.000....o sa postez acelasi text pina vi se lumineaza capul, sau va crapa...adunatura de incapabili ce sinteti; 8.5 milioane conteaza in lumina regulamentului, retardatilor mintali, nu schimbi regulamentul cind nu-ti convine de el.... stati linistiti neam de oligofreni......referendumul vostru o sa fie validat.........de asta e nevoie de atitea zile...sa se cada la pace...ce, se asteapta cineva ca in republica de banane se fie ceva logic? Vitelor.....incaltate..sau nu!....va mai dau inca 20 de ani, dar intre timp sa nu uitam ca:

19 august 2012 23:05

Silviu Brucan Mai dobitocilor, ca nu meritati sa va zic altfel...unde dracu ati mai vazut voi presedinti demisi de parlamente si presedinti alesi de parlamente ? Daca iese asta, cine o sa mai tina cont de voi, animalelor...ca bani de dat n-au nici unii,… cretinilor.Nu intelegeti ca singura putere pe care o are poporul e sa dea afara el insusi alesul(alesii) in cele 12 ore de alegeri la fiecare 4-5 ani, timpitilor!...ati stat sub turci 300 de ani mai stateati unu sub Basescu...neispravitilor… o duceti rau?...va meritati soarta!..nu vedeti ca tot ce vra USL este sa opreasca dosarele penale, handicapatilor mintali ce sinteti! Romania e mai stabila financiar decit peste jumatate din Europa occidentala, cu Basescu-Boc...adunatura de netrebnici!... si daca o duceti prost e ca in mai '90, cretini cum sinteti, ati decis voi, ca economia de piata se invata la Moscova...alienatilor mintali. Cititi ce urmeaza de zece ori, faceti un dus rece( la cap daca-l gasiti) si culcati-va; daca miine nu vedeti nimic diferit, sapun, funie, cui si ciocan, si… repede!... Nu trebuie sa existe procedura de destituire, pe perioada unui mandat, pentru un ales al poporului...e un lant legat de gitul sau si dat in mina opozitiei...urmeaza santajul; presedintii sau primarii o sa stie de frica opozitiei, in loc sa stie de frica voastra. Pe Basescu voi l-ati ales...de doua ori, animalelor...principiul:” eu l-am pus eu il dau jos si nu cind li se trezeste la altii”...inconstientilor… asta este singura diferenta intre democratie si dictatura... cresterea economica, nivelul de trai , bogatia poporului, totul incepe si se termina cu maniera in care este pus in practica principiul celor 12 ore,...v-ati vindut singurul atuu si n-ati luat nimic in schimb...iresponsabililor!

19 august 2012 23:03

MARIAN Mai PDL-asilor de ce vreti voi asa de mult sa stati la putere , pentru ca ati convins poporul de incapaciatatea voastra si de hotia pe care o pastoriti si ati adus-o la nivel de politica de stat? Lasati-i si pe ceilalti si daca vor face ca voi o vor trage si ei poate mai dur, caci voi stiti cum de fura si metodele de jefuire a economiei si ii veti da in vileag. Base trebuie sa stea definitiv la Covasna la tratament si sa lase fotoliul prezidential altuia mai capabil si mai cinstit cu acest popor.

19 august 2012 22:41

jos ciuma rosie--jos usl-inosii=GROPARII TARII----usl=uniunea scursurilor si leprelor muie cu kakat mai usl-inos nenorocit,ce te deranjeaza adevarul,poporul va va casapi cat de curand si o sa va dea muie cu picambarul sa va saturati scursuri si lepre usl-inoase

19 august 2012 21:19

Vlad Tepes @@vlad tepes, ooo, ce onoare sa fiu securist, mi s a interzis si dreptul de a posta mesaje, te astept la usa mea sa ma intrebi de ce si cum am votat, dar sa nu uiti sa ti faci testamentul.

19 august 2012 20:23

@Vlad Tepes: pensionar Bai, securistule! Cine iti permite tie sa postezi asemenea mesaje? Ai ramas injectat? Rusine, propagandist pervers!

19 august 2012 20:12

jos ciuma rosie--jos usl-inosii=GROPARII TARII----usl=uniunea scursurilor si leprelor usl=psd+pnl+pc=BANDA DE INTERLOPI,BARONI,CAMATARI,HOTI,TALHARI SI GAINARI CARE AU JEFUIT,DISTRUS SI DEVALIZAT TARA----SUSTINATORI-CAPUSILE LUI ilici SCOSI LA PENSIE LA 45 DE ANI(de 223 de ani stau la mana intinsa si pomeni electorale usl-inoase)OAMENI SANATOSI DAR CU CERTIFICATE DE HANDICAPATI(exceptie cei care sunt cu adevarat)revolutionari facuti la apelul bocancilor de psd,clienteala de pensionari usl cu pensii nesimtite---capuse bipede care sug seva natiunii,bugeterii care sunt 25% din populatie este ramura care paraziteaza tara consuma banii contribuabilului dar nu produc nimic(in tarile democratice ponderea este de max. 12% din PIB(la noi capusele bugetare sunt 30%consum PIB) si mai sunt capuse pe care usl se bazeaza,cu asemenea capuse in curand vom capitula----trebuie facuta DERATIZARE generala si asta se va intampla la alegerile parlamentare cand tu romane ai stampila si posibilitatea ca aceasta hoarda de talhari usl-inoasa sa ajunga dupa GRATII langa metorul lor mafiotul nastase---DECI JOS MAFIA usl-inoasa

19 august 2012 20:01

Vlad Tepes @silviu brucan... , bai bestie ordinara, m..tii matii, de unde scoti tu asemenea ineptii?! daca esti prost, stai in m...tii matii acasa nu mai face pe desteptul, bourene, ai facut tu o noua constitutie si nu stim noi, romanii?!

19 august 2012 19:35

Silviu Brucan de... acolo de unde e Mai dobitocilor, ca nu meritati sa va zic altfel...unde dracu ati mai vazut voi presedinti demisi de parlamente si presedinti alesi de parlamente ? Daca iese asta, cine o sa mai tina cont de voi, animalelor...ca bani de dat n-au nici unii,… cretinilor.Nu intelegeti ca singura putere pe care o are poporul e sa dea afara el insusi alesul(alesii) in cele 12 ore de alegeri la fiecare 4-5 ani, timpitilor!...ati stat sub turci 300 de ani mai stateati unu sub Basescu...neispravitilor… o duceti rau?...va meritati soarta!..nu vedeti ca tot ce vra USL este sa opreasca dosarele penale, handicapatilor mintali ce sinteti! Romania e mai stabila financiar decit peste jumatate din Europa occidentala, cu Basescu-Boc...adunatura de netrebnici!... si daca o duceti prost e ca in mai '90, cretini cum sinteti, ati decis voi, ca economia de piata se invata la Moscova...alienatilor mintali. Cititi ce urmeaza de zece ori, faceti un dus rece( la cap daca-l gasiti) si culcati-va; daca miine nu vedeti nimic diferit, sapun, funie, cui si ciocan, si… repede!... Nu trebuie sa existe procedura de destituire, pe perioada unui mandat, pentru un ales al poporului...e un lant legat de gitul sau si dat in mina opozitiei...urmeaza santajul; presedintii sau primarii o sa stie de frica opozitiei, in loc sa stie de frica voastra. Pe Basescu voi l-ati ales...de doua ori, animalelor...principiul:” eu l-am pus eu il dau jos si nu cind li se trezeste la altii”...inconstientilor… asta este singura diferenta intre democratie si dictatura... cresterea economica, nivelul de trai , bogatia poporului, totul incepe si se termina cu maniera in care este pus in practica principiul celor 12 ore,...v-ati vindut singurul atuu si n-ati luat nimic in schimb...iresponsabililor!

19 august 2012 19:28

Vlad Tepes Dupa noi potopul, asta este deviza puscariabililor portocalii. Ei stiu f bine ca Romania sta pe un butoi de pulbere cu fitilul pregatit, dar nu le pasa , nu mai au nimic de pierdut, de la chiorul la boureanu, chibritul este la CCR care va decide daca l aprinde sau nu. Nu stiu cat de puternica va fi explozia tinand cont de trotilul pe care l a folosit baschetbalista si morar, dar un lucru este cert; pt famiglia portocalie va fii dezastru.

19 august 2012 19:14

@bou(reanu) Deci dupa parerea ta, cretinule, toti tiganii din Cluj si Alba dusi cu autocarele la vot, oligofrenule, aveau buletine valabile? Listele pentru toate alegerile din 1989 incoace, microcefalicule, au continut romani cu BI valabil si romani cu BI expirat, moronule.

19 august 2012 18:16

cretinoid antenescu copy-lot tonta adica mai bou(le) vrei sa spui ca daca am buletinul expirat nu mai sunt roman, nu?

19 august 2012 17:35

bou(ureanu) Bai @sova idiotule, cei cu actele expirate nu au votat ci au fost luati in calcul la cvorum si implicit basistii idioti i-au considerat ca found sustinatori so chiorului...

19 august 2012 17:33

Victor Ponta Radu Stroe = Giovani Becali un samsar de fotbalisti.

19 august 2012 17:26

Sova Nu ai cum sa viisa zici ca sunt alegatori cu acte expirate pe liste din moment ce acestia au fost admisi la vot si au votat, numerosi cetateni de etnie roma fara acte valabile au fost la vot si au votat, ar insemna anularea referendumului.

19 august 2012 15:42

@Dana Nu presedintele face si actualizeaza listele ci primarii care au avut tot interesul sa mentina morti pe liste indiferent de culoarea politica. Oricum listele nu pot fi actualizate in permanenta in functie de decese.

19 august 2012 15:41

Cetatean Nu va mai mirati. Asa e cand interlopii au ajuns sa conduca tara !Sa fie clar, referendumul trebuia facut ( daca trebuia si era legal ) atunci cand situatia votantilor era clara. Cine i-a grabit ? Pai ce, facem listele dupa referendum cum ne comvine ? Daca listele nu sunt reale decizia nu poate fi decat una singura : invalidarea referendumului pt. ca s-a facut dupa o situatie ireala.Banditi ordinari ce sunteti !

19 august 2012 15:38

Dana Cum a fost posibil ca un presedinte sa nu stie citi cetateni sunt intr-o tara pe care o conduce. Aceasta a fost intentionat facut de PDL si parintii mei unul mort in 2008 si unul in 2010 erau pe lista si participau la alegeri e normal? Orice cioban care nu are multa carte stie sa-si numere oile. Ori noi in era calculatoarelor sa nu stim citi suntem in tara? De ce PDL -ului vrea sa faca plingere, nu-i convine cind i se arat realitatea noi poporul consideram sa sunt interese in a avea cit mai multi cetateni pe lista asa de umplutura. Cui vrea sa-i faca plingere PDL institutiilor statului care au comparat bazele de date sa se vada realitatea la zi? Asta puteau sa o faca ei daca aveau putintica responsabilitate si grija de acest popor.

19 august 2012 14:52

extraterestrul O tara de handicapati! Asta e imaginea, dupa ce citesti postarile usliste! Se vede de oriunde de pe glob si din satelit! Hahaha! La asa postaci, asa conducatori: plagiatori, chiulangii, mitomani, fascistoizi, distrugatori de constitutie si de institutii, falsificatori de date statistice, etc., etc. Sa va vad la toamna, dupa ce cifre votati! Ca ajungeti sa fie nevoie de: reducerea numarului de puturosi din parlament, reorganizare administrativa, samd. Certati-va bine intre voi, ca asta au si vrut: Divide et impera!

19 august 2012 14:47

kashtany Nelu, Mars la brutarie ! Si mai sterge-te pe bot de rahat ( ca-ti tot ramane dupa ce-i pupi in cur pe basistii tai )

19 august 2012 14:24

mintea cea de pe urma Nu schimbi caii, cand urci dealul. Referendumul s-a desfasurat in legalitate pe listele oferite de MAI. Si sa vii a doua zi, dupa aceasta parodie, cu alte liste, adica sa schimbi regula jocului fiindca asa da bine la lovitura de stat mi se pare o mara INFRACTIUNE. Curtea aceasta, nu stiu cat de constitutionala este, are o mare responsabilitate. Celovecii trecuti de 85 de ani din acest "forum" vor hotara soarta milioanelor de tineri din care vreo trei milioane muncesc pe bani putini in Occident. Si o sa-si renege tara. Alegeti intre Mafie si Patrie. Restul va fi un BLESTEM

19 august 2012 14:19

Eu Si daca acel milion cu acte expirate a votat pentru suspendare,va mai convine? Deci cum ramane? Sau USL-ul stie ca indiferent de rezolutia CCR-ului tot nu respecta legea

19 august 2012 14:17

Nu va mai agitati baieti! Potrivit legii referendumului, care defineste clar ce inseamna Listele electorale permanente, in functie de care se stabileste cvorumul, ORICUM referendumul era validabil. Atat la alegerea presedintelui, cat si la referendumuri, romanii din strainatate au votat TOTDEAUNA pe liste suplimentare. Fara suparare, asa este legea si asa este si normal sa fie. Judecatorii CCR si-ar asuma o grea raspundere sa nu respecte legea.

19 august 2012 14:05

curiosu' toti postacii pdl-isti sunt handicapati ??? Pai ce spune legea ? Cvorumul se raporteaza la LISTELE PER-MA-NEN-TEEEE, dobitocilor. Legea trebuie sa se respecte si, NU SA SE INTERPRETEZE, NU-I ASA? Daca CCR, nu respecta legea,,,,,,aceasta curte trebuie desfintata, imediat si fara comentarii. ROMANIA, nu este un poligon de testare. NOI, romanii trebuie s ane luam tara inapoi. Sa o zmulgem din ghearele basistilor si pdl-eilor. Romani pastrati 'arma' la picior!!!

19 august 2012 13:59

nelu Ce să faci cu dobitocii .Cînd dau cu oiștea corupției în gardul pușcăriei o scaldă tot furînd .Deci papagali corupți dați numărul de alegători asta cere curtea ,Numărul de alegători pe care lați avut declarat la alegerile locale .

19 august 2012 13:35

cetateanul la moda cine se face vinovat de listele eronate de la referendum? Ponta si Crin se felicitau pe toate canalele pentru modul exemplar in care a fost organizat referendumul!!! Daca este cum zice USL, TREBUIE SA RASPUNDA CINEVA PENTRU INCOMPETENTA ASTA DE ACTUALIZARE A LISTELOR, ca timp pana la referendum a fost. Vrem si noi dreptate ce dracu!

19 august 2012 13:13

Vino pe ...www.PontBursier.ro ...Pont Bursier.ro . Vino pe ...www.PontBursier .ro ...Pont Bursier.ro ...Nu te costa Nimic .....Vino....Vezi...cum se Câștiga la Bursa ... Mai găsești ...Curs Valutar..Live ...Curs case de schimb... Cotații actiuni ...Forex ...Toate Pro_moțiile de Shopping din Piața ..Haine , Încălțări , si altele…

19 august 2012 13:13

INCEPE VANATOAREA DE PSD-isti USL PREGATESTE-TE DE RAZBOI CIVIL ! DE DATA ASTA VA OMORAM! ATI MERS PREA DEPARTE! DACA NU ESTE VALIDATA LISTA CU CEI 18 MILIOANE ,VA DECAPITAM FAMILIILE!

19 august 2012 13:13

Mariana Nea Basescule, este normal ca intr-o tara sa nu se stie exact numarul de cetateni pe varste, localitati, plecati din tara si alte date personale. Numai pentru chestia asta nu meriti sa mai fi presedinte pentru ca nu sti cati romani ai in tara. Esti o rusine ca in 8 ani de domnie sa nu sti la perfectie acest lucru, ori l-ai falsificat ca sa mai iesi odata presedinte si asta este la fel de grav. In ambele cazuri afara si CCR trebuie sa aiba in vedere acest aspect de maxima gravitate.

19 august 2012 13:02

Mariana Dupa Revolutie au primit cetatenie romana peste 600 mii de evrei, un milion de moldoveni si alte natii. Cred ca CCR nu doreste ca acestia sa fie trecuti pe listele electorale permanente desi au pasaport romanesc. In aceste conditii care este diferenta dintre acestia si cei peste 3 milioane de romani care sunt stabiliti in strainantate, adica acestia sa fie trecuti pe listele permanente sau nu? Eu nu i-as trece pe aceste liste permanente, parca asa spune legea.

19 august 2012 12:58

marius Un nou joc ieftin. Se va produce o noua punere in dificultate a CCR , adica se va prezenta o cifra de circa 17 milioane de alegatori pentru a le fi greu sa ia o decizie. Scopul lor este tragerea de timp in speranta ca le va veni o alta idée pentru suspendare. Ca repetarea referendumului este riscanta, o parte s-au convins de ce sunt in stare USL. Dorim ca Ponta, Stroie su Dusa sa semneze documentele inaintate si sa raspunda in caz ca verificarile ( care sigur se vor cere) vor evidential falsuri. De exemplu legitimarea cu pasaportul dar stergerea de pe liste.

19 august 2012 12:58

justitiarul Daca sunt date neconcludente in ce priveste numarul real de alegatori,pragul va fi scos si se va valida referendumul . Cu 90 % impotriva,chiorala poate emigra pe luna de pe acum.Base, ai negociat bine cu ungurii,te vor ascunde in beciurile lor de justitie?

19 august 2012 12:53

marcel Au trecut 100 de zile de guvernare in poante si inca mai asteptam sa vedem hotiile pe care le-au facut PDL.

19 august 2012 12:44

dragos @19 august 2012 12:34 Legea prevede ca cel ce organizeaza referendum sa actualzeze listele in cinci zile de la stabilirea date de desfasurare. MAI impreuna cu primariile. Insa am constatat cu stupoare ca pe adeptii USL nu-I intereseaza legile. Sa se infaptuiasca voiinta lor indiferent de legi. Cat desre epitete… ti se potrivesc ca o manusa

19 august 2012 12:42

Un dac Retarzilor nu incetati de a minti numai sa aveti de unde suge ca lipitorile "basiste", crescuti si educati in spirit cum va place sa spuneti comunisti-securisti-mincinosi, debililor dusi cu sorcova la garajul epavei Mars javre ordinare!

19 august 2012 12:36

Un dac Retarzilor nu incetai de a minti numai sa aveti de unde suge ca lipitorile "basiste", crescuti si educati in spirit cum va place sa spuneti comunisti-securisti-mincinosi, debililor dusi cu sorcova la garajul epavei Mars javre ordinare!

19 august 2012 12:35

marius Stroica! Pasaportul este cumva act de identitate? Probabil ca ati ingrosat listele cu oameni cu CI expirat , insa fiti atenti ca au si pasapoarte! Listele sa fie publice pentru a se verifica! Aveti curaj? CCR probabil va reactiona.

19 august 2012 12:34

@celui care spune AIURELI USL-ISTE ESTI UN BOU DACA POTI CREDE CA FIIND LA GUVERNARE PE 29 IULIE 2012 POTI REMEDIA FALSURILE GROSOLANE FACUTE DE PEDELEII TAI. DA CUM BOII NU GANDESC...........

19 august 2012 12:34

justitia lui chioru plecati la unguri cu lasul de basescu pedelisti lingai

19 august 2012 12:32

lepadatu chirita Pote va rasturnam si pe voi liberali imputiti,nu scapati voi asa usor,pune mana porc de liberal si citeste istoria.un porc de liberal I G DUCA si-a lasat capul tampit pe peronul garii din Sinaia. In 1940 noi garda v-am pus in carlig la abatorul Grozavesti,este posibil si acum sa va dam foc cu aruncatorul de flacari ca la porci. Ca sa vedeti si altele , vizitati blogul, Scanteiacomintern.blogspot.com Faceti clik pe MOSAIC

19 august 2012 12:30

dragos Atentie Stroie scenariul este ieftin, insa cu sanse 99% de a se realiza. Mai greu va fi daca vor ramane cativa procurori catari. Ca vor infunda puscaria penru fals, domnii prefecti., dupa verificarile la verificari. Ce veti face daca CCR, dat fiind numarul mare de oameni cu acte in neregula, va cere sa se predea listele cu oameni cu acte expirate si daca se va verifica corectitudinea lor si daca cumva nu au si votat?

19 august 2012 12:28

petru USL-isti niste banditi ordinari, gata sa fure tot din tara si sa se laude ca sunt cei mai cinstiti de pe pamint. Cred ca orce roman cu bun simt se simte dezgustat de tot ce se intimpla cu aceasta tara si hotia care a venit la putere . In toamnna asteptam DEMISIA USL .

19 august 2012 12:18

pensionar Lupta impotriva romanilor din strainatate a inceput! Asa vor sa ne anuleze, incetul cu incetul, pe toti cei care nu le sunt pres ca sa-si stearga picioarele! Chiar daca ai cerftificat de nastere, cetatenie romana, cod numeric personal, acesti pucisti vor sa bage pe gat CCR aceasta gogorita cu eliminarea romanilor din liste, deci inteleg ca nici nu mai au ce cauta pe acasa, ca le este anulat acest drept! Este incalificabil ce se intampla cu acesti impostori!

19 august 2012 12:03

agripina basistilor despre alegeri vorbim mai tarziu acum avem alta treaba .mai cacarau decat base nu exista .

19 august 2012 11:59

Ce Lupta politica TAMPITA, doar USL Pierde din asta ! Fraierii puteau sa fi acceptat un Parlament cu 300 parlamentari ( ar fi costat tara cu 12 milioane de € mai putin decat in prezent) si acum erau linistiti. USL a PIERDUT ENORM pentru Alegerile Parlamentare ....iar de CRIN PREDEDINTE ...NU se mai pune vreodata problema. S-A SCUTURAT CRINUL !...si asa putzea k naiba.

19 august 2012 11:58

Aiureli USL iste ! Ei erau la Guvernare in 29 Iulie ! Dupa listele puse la dispozitie de Primarii si Prefectii LOR s-a votat ! Asa ca nu mai sunt comentarii !

19 august 2012 11:53

Huscheala cacarau de la Cotroceni !!! Votul la referendum a fost clar, cu deosebirea ca 46% sunt in realitate 23%. dar ce mai conteaza, ne-am 'distrat', oricum! Economia se cam indreapta 'catre sud', dar asta a fost alegerea USL-ului. Au vrut sa stie cat de departe ajunge rabdarea romanilor, a UE si a americanilor. Sper ca si-au luat notite in acest proces de tradare a tarii. Uscheala de la Cotroceni, antonescu! Este timpul ca presedintele de drept sa se intoarca din vacanta.

19 august 2012 11:52