Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Şedinţă cu scandal la grupul PDL de la Senat. Potrivit unor surse, senatorul PDL Petru Filip intenţionează se treacă la PNL.

De asemenea, senatorul Marian Rasaliu ar fi anunţat că va demisiona din PDL.

Ştire în curs de actualizare.


Comentarii

a singurul comentator CARE ARE DREPTATE este Jack!!!!!javrele afara !!!!!suntem mai mult decat PENIBILI!!!!pana cand?este o veche zicala "cine se aseamana se aduna"!!!!!!

24 aprilie 2012 8:01

nae bai fasole, ai dreptate sa te superi pe portocalii. Si-au turnat zoaiele in cap, luind traseistii vostri. Acum asa le trebuie: sa vada EI, portoclaii, ce inseamna cu adevarat SA ITI TORNI ZOAIE IN CAP! Sa ia exemplu - poate peste 4 ani le va prinde bine. Eu doar ma intreb: cum veti sta pina atunci cu gunoaiele in brate? Vi se da la partid sticloante de Channel?

23 aprilie 2012 20:52

nae Filip a devenit... PSD. De unde, se pare, trecuse la PD, de unde... Se si stie de ce: are "state vechi" de fost primar la Oradea. Probabil il vom re-gasi candidatul usl, in iunie.

23 aprilie 2012 20:48

matei Si atunci cand au plecat au plecat la PDL din PNL sau PSD si acum cand pleaca din PDL in USL ne-au provocat un sentiment de lehamite parlamentarii oportunisti. Sigur au dreptate, oportunismul este o optiune personala. Demni de un dispret mai mare sunt insa Ponta si Antonescu care calca Ipicioare principii si proprii membri de partid. Ce ne fac ei sa intelegem: cand erau in PNL parlamentarii fugari erau cei care au ruinat tara si viata noastra insa acum cand intra in USL sunt demni de votul nostru! Aceasta motiune de cenzura pentru oricine cu o percptie politica minima este o mascarada. Din n motive! Este un text de program politic si nu o condamnare a unei actiuni a unui guvern, se doreste inlaturarea unui guvern dupa numai 2 luni. In realitate este evident ca este o actiune politica ieftina caci in realitate nu se doreste inlaturarea guvernului . Argumente ar fi faptul ca NICIODATA nimeni din USL nu a rostit ca doresc sa preia puterea pana la alegeri (pentru ca realitatile Romaniei sa nu le erodeze imaginea construita cu vorbe si nemultumirea populatiei fata de PDL) si nerabdarea de a prezenta in Parlament motiunea. Basescu il va numi prim ministru numai pe Ponta si nu o marioneta propusa de Ponta. In rimul acesta de dezertari in PDL , dupa vacanta de 1 Mai , USL va avea majoritate si in Camera. Sunt extrem de curios ce se va inampla cu USL dupa inlaturarea lui Basescu, singurul liant care-I leaga. Din pacate tot noi vom suporta consecintele.

23 aprilie 2012 20:45

val Sint curios daca dupa aceste plecari, politicienii din toate partidele se vor coaliza sa elimine traseismul politic, care pe moment face bine celor care-i primesc, dar face un deserviciu enorm miscarii politice democratice. Indiferent de interese, cred ca toti isi dau seama ca migratia se face nu din convingeri politice ci din dorinta de putere. Clasa politica trebuie sa se dezbare de cei fara constiinta si morala.

23 aprilie 2012 17:47

Vasile Bleaga lucreaza bine ! O sa vada Boc, ce inseamna sa te pui rau cu Vasile Bleaga. Vasile Bleaga lucreaza bine ! O sa vada Boc, ce inseamna sa te pui rau cu Vasile Bleaga.

23 aprilie 2012 16:52

jack AFARA TOTI PARLAMENTARII !!! TOTI PARLAMENTARII LA MUNCA !!! PSD+PDL+PNL+PC+UDMR= HOTI,BANDITI,NESIMTITIJEFUITORI !!! AFARA CU TOTI Oameni buni nu trebuie sa-i mai credem pe nici unii din ei, toti vin la ciolan !!! Imediat trebuie schimbata COSTITUTIA !! Sa avem cat mai putini parlamentari !!! SOLUTIA ESTE SA PLECATI TOTI POLITICIENII !!! SI ASA SUNTETI PREA MULTI PTR O TARA ASA MICA SI SARACA. AR TREBUI SA SCHIMBAM CONSTITUTIA CA SA RAMANA 100 DE PARLAMENTARI, NU 470 !!!

23 aprilie 2012 16:36

NICU Borcane esti prost cu ochi! Tu nu vezi ca fug la USL.Are dreptate Dan Diaconescu USL=PDL. MAINE POATE IL PRIMESC SI PE BOC SI UDREA!

23 aprilie 2012 16:34

Pop Sunt membru al PNL din2001.Am avut functii importante la nivel local.Ceface insa astazi Antonescu este sub orice critica. Primim toate rebuturile PDL sub pretextul motiunii. Unii muncesc si altii iau functii si posturi pew ultima suta Rusine Crin Antonescu!

23 aprilie 2012 16:30

@borcan te bucuri ca prostul borcane.tu nu vezi unde zboara portocalii astia?la aia pe care-i votzi tu dobitocule.gandire de usl-ist.pleaca ai nostri la ai vostrii,voi ramaneti tot ca prostii.h ha ha

23 aprilie 2012 16:26

borcan Scapam in sfarsit de portocalii . Asteptam momentul cand vomscapa si de securistul criminal voiculescu .

23 aprilie 2012 16:12

Ghica Dar daca astia zboara acum doar ca dupa alegerile parlamentare sa revina de unde au plecat si iar sa nu scapam de PDL??!!!... Ponta si Antonescu, v-ati gandit ca astia din PLD care vin lavoi sa nu cumva sa va traga teapa din toamna?

23 aprilie 2012 15:30

Tot ai nostri ! Mai fratilor, pai atunci inseamna ca tot cu PDL-ul vom vota indiferent pe cine om pune stampila.Hai ca-i tare !

23 aprilie 2012 15:24

fasolea verde Orice pasare pe limba ei piere! Va bucurati tare atunci, portocaliilor cand trecea cate unu de la celelalte partide la voi sau la chestia aia infiintata fara ca romanii sa o voteze vreodata! Ei... uite ca s-au invatat copiii la jucarele si, se duc unde par a fi mai frumoase. Ce credeati pushlamalelor? Ca sunteti mari si tari? Apai dragilor, nu sunteti nimic mai mult decat o adunatura de haimanale! Ati imbolnavit toata tara cu marlania voastra caracteristica! Acuma se dispareti! Pentru totdeauna!

23 aprilie 2012 15:17

Pleaca ai nostri, vin ai nostri Bucuria haznalelor lui Voiculescu

23 aprilie 2012 15:11

Preanefericitul Jagardel Zburati voi sobolanii patriei !Zburati la PNL la PSD la PP_DD .Acum 2 ani cand s-au taiat salariile nu fugea niciunul.

23 aprilie 2012 14:08